ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 28 Mart 2018, Çarşamba 14:23 tarihinde eklendi. 459 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

RUSYA’DA BAYRAKLAR YARIYA İNDİRİLDİ

Rusya’nın Sibirya bölgesindeki Kemerovo kentinde meydana gelen ve 64 kişinin öldüğü yangın faciasından sonra bayraklar yarıya indirildi, yas ilan edildi.
RUSYA’DA BAYRAKLAR YARIYA İNDİRİLDİ İSVEÇ POSTASI 

Rusya, bir alışveriş merkezinde meydana gelen yangın faciasında 19’u 10 yaşın altında çocuk olmak üzere 64 vatandaşını kaybetmişti. Yangının neden çıktığı henüz tam olarak tespit edilemedi ama çocukların oyun odasında meydana geldiği ve çocukların yanıcı bir maddeyle oynamış olabilecekleri üzerinde yoğunlaşıyor.

Yangın Sibirya’da bulunan Kemerovo kentinin tanınmış bir alışveriş merkezinde meydana gelmişti. Görgü tanıklarına göre yangın alarmları çalışmadı ve dolaysıyla insanlar yangını geç fark etti. Yangından kurtulmak için pek çok insan pencerelerden atladı. AVM'de bulunan bir sinemada kapılar açılmadığı için en büyük kayıp orada yaşandı.

Facia yerini ziyaret eden yetkililere vatandaşlar sert tepkiler gösterdiler. Kimi kaynaklar binanın yeterince denetlenmediğini, bu nedenle facianın boyutlarının büyük olduğunu savunuyorlar. Binayı yapan şirketin rüşvet vererek birtakım eksiklikleri gizlediği de belirtiliyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com