ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 18 Şubat 2018, Pazar 18:34 tarihinde eklendi. 529 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

RUSYA’DA KİLİSE ÇIKIŞINDA ATEŞ AÇILDI VE ÇOK SAYIDA ÖLÜ VAR…

Rusya’da Budistler kutsal günlerinden olan ”Bahar Bayramı”nı kutluyorlar. Bu nedenle ayinler, konserler düzenleniyor. Bugün kilise çıkışında kalabalığa silahlı saldırı düzenlendi. İlk belirlemelere göre 4 kişi ölürken 5 kişi yaralandı. Saldırganın ise güvenlik görevlilerince öldürüldüğü bildirildi.
RUSYA’DA KİLİSE ÇIKIŞINDA ATEŞ AÇILDI VE ÇOK SAYIDA ÖLÜ VAR… İSVEÇ POSTASI

 

Rusya’nın güneyindeki Dağıstan Özerk Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilen bir festivalde, kalabalığa ateş açıldı. Saldırıda 4 kişi yaşamını yitirirken, 5 kişi de yaralandı. Rusya'ya bağlı Dağıstan'ın Kizlyar kentinde geleneksel ”Bahar Festivali” Maslenitsa kutlamalarının yapıldığı kiliseden dönen bir gruba kimliği belirsiz bir kişinin ateş açtığı, ilk belirlemelere göre 4 kişinin öldüğü, 5 kişinin de yaralandığı belirtildi. Saldırganın ise güvenlik görevlilerince öldürüldüğü bildirildi.

Rus basınına olayla ilgili bilgi veren güvenlik güçlerinden bir kaynak, “Olay Kizlyar'da meydana geldi. Ön belirlemelere göre 4 kişi öldü, 5 kişi de yaralandı. Saldırgan öldürüldü” diye konuştu.

Yaşamını yitirenlerin sivil olduğunu söyleyen yetkili, kilisede yapılan ayin sonrasında kimliği bilinmeyen bir kişinin üzerlerine av tüfeğiyle ateş açtığını belirtti. Yaralananlardan 2’sinin ise güvenlik görevlileri olduğu aktarıldı.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com