ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 04 Haziran 2018, Pazartesi 23:15 tarihinde eklendi. 1033 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SELİM BÖLÜKBAŞI - BORA SERBÜLENT KONSERİ MUHTEŞEMDİ

Bora Serbülent yönetimindeki Sanat-Event Kültür Merkezi’nin davetlisi olarak Stockholm’a gelen Karadeniz yöresi türküleriyle tanınan Selim Bölükbaşı’nın Bora Serbülent ile verdiği konser çok başarılı geçti.
SELİM BÖLÜKBAŞI - BORA SERBÜLENT KONSERİ MUHTEŞEMDİ İSVEÇ POSTASI 


Bora Serbülent Türkiye, İsveç, İngiltere, Kıbrıs ve Avrupa’nın türlü ülkelerinde tanınan bir sanatçı. İsveç’e bundan 6 yıl önce yerleşen sanatçı Stockholm Kültür yaşamına müziğyle çok şeyler katıyor. Bora Serbülent Türkiye’nin tanınmış sanatçısı Volkan Konak ile de çalışması kendisine artı bir puan sağlıyor.

Stockholm’a davet edilen Karadeniz bölgemizin türkülerini çok başarılı bir biçimde okuyan Selim Bölükbaş beraberinde başarılı keman virtüözü Ömer Öcal ile birlikte geldi.

Sahnede Bora Serbülent, Selim Bölükbaşı, Ömer Öcal’ın yanı sıra gitar, sazda Kemal Armağan, klarnette Orkun Çakmak ve ritm sazda Taner Erdinç yer aldılar.

Kardeniz türkülerinin yanı sıra İç-Anadolu hareketli türküleri, Neşet Ertaş ve Arabesk müzik de Orhan Gencebay, Müslüm Gürses de kendine yer buldu.


                                                                                      Selim Bölükbaşı

Konser esnasında dillendirilen türküler salona gelen dinleyicileri hem çok memnun etti hem de oldukça fazlasıyla eğlendirdi. Üç saate yakın süren konserden sonra herkes neşeli ve memnun salondan ayrıldı.


                                                                                         Bora Sebülent

Konser esnasında verilen bir bilgi sonbaharda Ömer Öcal yönetiminde, Stockholm’da  Mozaik Kültür Çalışması adıyla “sen de şarkı söyle” bir etkinlik başlatmayı planladıkları ortaya çıktı. Bu proğama katılacakların seslerinin uygun ya da uygun olmadığına bakılmaksızın herkesin şarkı söyleyebileceğni düşüncesinden hareketle çalışmalar başlatıacak. Bu etkinlik Avrupa’nın çeşitli ülkelerine de taşınacak. Bu etkinlik bağlamında Türkiye’de pek çok yerde çalışmaların sürdürüldüğü de belirtildi.


                                                                                         Ömer Öcal

Bu güzel konser için Bora Serbülent’te katılan sanatçılara teşekkür ediyoruz.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com