ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 24 Eylül 2016, Cumartesi 20:19 tarihinde eklendi. 999 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ŞİFA KAYNAĞI HÜNNAP

Bursa’da ova köylerinde yetişen şifalı hünnap tezgahlardaki yerini aldı. Yararları saymakla bitmiyor.
ŞİFA KAYNAĞI HÜNNAP İSVEÇ POSTASI


Son yıllarda vatandaşlarımızın büyük ilgi gösterdiği ve Bursa’nın ova köylerinden toplanan hünnap pazarda 6 ile 12 lira arasında satışa sunuldu.

Anavatanı Güneydoğu Asya olan son yıllarda Türkiye'de de yetişen hünnap vitamin ve şifa kaynağı olduğu için ilgi görüyor. Hünnap meyvesini bu kadar sağlıklı yapan şey, içerdiği C vitamini olup C vitamini vücuttaki serbest Radikal hasarını azaltmaya yardımcı olan ve bağışıklık sistemini güçlendiren güçlü bir antioksidan olarak biliniyor.
 

Hünnap meyvesi niasin (B3 vitamini) zenginliği sayesinde kan dolaşımını geliştiriyor. İçindeki kalsiyum, kemik gücünü artırmaya yardımcı olup magnezyum kas tonusunu arttırıyor.Tuzpazarında hünnap satışı yapan pazarcı esnafı Coşkun Demir, “Hünnap satışları başladı. Hasat 10 gün önce başladı. Hünnapı tanıtmak için bayağı mücadele verdik. Tanıttık. 10 yıldır satışını yapmaktayım. Bu meyve Bursa’nın ova köylerinin bir çoğunda yetişmekte. Ben de buralardan temin ederek satıyorum. İriliği ve kalitesine göre 6 ile 12 lirasında satışını yapmaktayız. Hünnapın bir çok hastalığa iyi geldiği söyleniyor” dedi. 

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com