ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 23 Kasım 2017, Perşembe 14:36 tarihinde eklendi. 524 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SÖDERTÄLJE’DE ŞÜPHELİ NESNE

Stockholm’un Kuzeybatı yerleşim yerleinden olan Södertälje’de bir binada şüpheli patlayıcıya benzer nesne bulundu. Bina bakıcısının gördüğü nesneyi polis bildirdi.
SÖDERTÄLJE’DE ŞÜPHELİ NESNE İSVEÇ POSTASI

Polis kendisine öğleden önce ulaşan ihbar üzerine harekete geçerek, bölgeye çok sayıda polis, ambulans ve kurtarma ekipleri yolladı.

İhbar yerine gelen polis ekiplerinin değerlendirmesine göre, çok tehlikeli bir durum söz konusu. Nesnenin şiddetli bir patlamaya neden olabilecek bir patlayıcı olabileceği üzerinde duruluyor.

Bina bakıcısının keşfettiği nesne patlayıcı ve patlama kapsülleri benzeri biçimlerinde görülüyor. Olay yerine polis bomba uzmanları çağrıldı.

Polisin bölgede güvenlik önlemleri almadığı gözlemlenirken çevrede çok sayıda polis arabalarının bulunması dikkati çekiyor. Stockholm ve çevresinde son günlerde patlama olaylarında bir artış gözlemleniyor.

Södertälje, Stockholm’un suç işleme oranlarının yüksek olduğu bölgeler arasında bulunuyor. Şiddet, soygun, adam öldürme belli başlı olaylar arasında sayılıyor.

Not: Polisten daha sonra yapılan açıklamada korkulan nesnenin bir akü olduğu belirtildi. Bölgede alınan önlemler sonlandırıldı.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com