ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 28 Kasım 2017, Salı 00:53 tarihinde eklendi. 429 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SOL PARTİ ESKİ BAŞKANI TACİZLE SUÇLANIYOR

Sol Parti eski başkanı Lars Ohly bu ekim ayında Malmö’de yapılan parti günleri toplantısı sonrası düzenlenen eğlencede bir kadın delegeyi taciz etmekle suçlanıyor.
SOL PARTİ ESKİ BAŞKANI TACİZLE SUÇLANIYOR İSVEÇ POSTASI


Son iki aydır İsveç’te hergün büyüyerek yayılan taciz olaylarına yenileri ekleniyor. Şimdiye kadar kültür, sanat, spor, kilise, akademisyenler, sağlık çalışanları ve parti örgütleri olmak üzere 10 binden fazla kadın tacize uğradıklarını ifade ettiler. İsveçli kadınların bu çıkışı tüm dünyada ilgiyle izleniyor.

Bu bağlamda tanınmış kişilerde zaman içerisinde taciz ya da tecavüz ettikleri kadın tarafından deşifre ediliyorlar.

Sol Parti bu yıl Malmö’de düzenlediği genel parti günleri toplantısında eski başkan Lars Ohly’nin tacizine maruz kaldığını ileri süren ve polise suç duyurusunda bulunan Frida Holmgren’in bu başvurusu suçlamaya değer bulunmayarak dosya kapatılıyor ama Frida Holmgren kararı temyiz edeceğini söylüyor.

Lars Ohly hem milletvekili hem de “Engellilerin Hakkı” adlı dernekte başkanlık yapıyor. Dernek olayın duyulmasından sonra Lars Ohly’nin başkanlıktan istifa etmesini istiyor. Aynı yönde istekler parti içerisinden de geliyor. Bazı sızan bilgilere göre Lars Ohly bundan böyle parti toplantılarına ve kongrelere davet edilmeyecek.

Bu suçlamalar karşısında Lars Ohly ise kanunsuz bir şey yapmadığını ileri sürüyor. Holmgren o akşam Lars’ın kendisine öpmek istediğini ama topluluk içerisinde değil, daha sonra görüşelim dediğini ve tüm geceboyunca kendisini takip ettiğini ifade ediyor.

Lars Ohly, “Ben kendim saldırıya uğradığımı hissediyorum. Bir Halk Mahkemsi var ve beni linç etmek istiyorlar” yorumunu yapıyor.

Lars Ohly aynı zamanda Frida Holmgren’e özür maili yolladığını ve verdiği rahatsızlıktan çok pişman olduğunu dile getirerek af dilediğini belirtiyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com