ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 02 Temmuz 2017, Pazar 11:56 tarihinde eklendi. 772 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

STOCKHOLM AÇIK HAVA DENİZ YELKEN YARIŞI YARIN BAŞLIYOR

Stockholm Açık Hava Yelken yarışması yarın başlıyor. Yelkencilerin büyük ilgi gösterdiği yarışma büyük oranda izleyici topluyor. Stockholm Açık Hava Yelken Yarışması dünya listelerinde önemli bir tutuyor.
STOCKHOLM AÇIK HAVA DENİZ YELKEN YARIŞI YARIN BAŞLIYOR İSVEÇ POSTASI

 

İskandinavya'yı dünyaya tanıtmaya devam eden Kuzey Avrupa'nın en büyük açık deniz yelken yarışına 300 tekne katılıyor. Bu dev spor etkinliği'ni 200 bin kişi seyrediyor.

1930 yılından beri devam eden yarışın tanıtımı için yapılan açık hava kokteyli yelkeciler tarafından büyük ilgi gördü.

 

THY pazarlama yetkilisi Tolga Duran "Bu dev yariş 80 seneden beri yapılıyor Bu yarışa İsveç'in büyük firmaları sponsor olabiliyor.Yarışın sonunda finalde bizde İsveç'in büyük adalarından biri olan Sandham'da bulunacağız” dedi.Bu dev yarışın sponsorlardan Türk Hava Yolları kokteylde yapılan çekilişte iki şanşlı yelkenciye iki tane Stockholm - İstanbul bileti verdi. THY , bu dev organizasyona ilk defa sponsor oluyor.

Yarış, İsveç'in  iki büyük adasında biri olan  Gotland'sı üzerinden devam edilerek diğer önemli adası olan Sandham adasında sona erecek.


Bu yarışmada önemli sponsorlardan birisi de Ulusal Havayolumuz olan Türk Hava Yolları. THY, ne yazık ki Türk Gençlik Federasyonu’nun düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na sponsor olmaktan kaçınmaktadır. Bunun nedenini anlamak bizce malum ama İsveç’te yaşayan Türk toplumuna nasıl anlatacaktır. Şimdiye kadar sesiz kalmayı tercih etmiştir.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com