ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 06 Aralık 2017, Çarşamba 20:51 tarihinde eklendi. 597 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

STOCKHOLM TÜRK MÜZİK DERNEĞİ’NİN SONBAHAR KONSERİ

Stockholm Türk Müzik Derneği’nin düzenlediği “Geleneksel Sonbahar Konseri” 9 Aralık Cumartesi günü dinleyicisiyle buluşuyor.
STOCKHOLM TÜRK MÜZİK DERNEĞİ’NİN SONBAHAR KONSERİ İSVEÇ POSTASI


Stockholm Türk Müzik Derneği’nin her yıl düzenlediği “Geleneksel Sonbahar Konseri” 9 Aralık Cumartesi günü gerçekleştiriliyor. İsveç’te kış mevsimine adım attığımız karanlık gündüzlerimizi bir parça olsun aydınlacak bir konser özelliği taşıyor.

Şef Erhan Balcıoğlu’nun yönetiminde sonbahar konserine çok sıkı bir çalışmanın sonucunda hazırlanan koro sanatçıları birbirinden güzel şarkıları hem koro hem de solo olarak dillendirecekler.

Koronun şefliğini yapan ve derneğin yaşaması için her türlü özveriden kaçınmayan Erhan Balcıoğlu; “Ben, bu koroda olmakta ve bu arkadaşlarla çalışmaktan çok mutluyum. Hepsi özveriyle geliyor ve gidiyorlar. Hepsi de birbirinden değerli müzisyen arkadaşlarımız. Enstrüman kullanan arkadaşlarımızda öyle. O gün çok güzel bir proğram çıkaracağımıza yürekten inanıyorum” ifadelerini kullanıyor.


                                                  Stockholm Türk Müzik Derneği koro şefi Erhan Balcıoğlu

Stockholm Türk Müziği Derneği Başkanı Ömer Kurdoğlu, “Klasik Türk Sanat Müziğimizin tarihi 13. yüzyıla dayanıyor. Dünyanın en eski kültürlerinden biridir. Çok zengin bir arşive sahip olan müziğimizi yaşatmak için Stockholm Türk Müziği Derneği adı altında çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Amacımız önümüzdeki yıllarda Stockholm dışınada da konserler vermektir. Bize katılmak isteyenler, yönetim kurulumuzla temasa geçebilirler” ifadelerini kullanıyor.


                                                  Stockholm Türk Müzik Derneği Başkanı Ömer Kurdoğlu


                                                                Derneğin 2016 yılı konserinden

Konserin afişiAdres:

Årsta Folketshus, Hjälmarsvägen 28
Saat: 14:00

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com