ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 07 Mart 2016, Pazartesi 21:25 tarihinde eklendi. 1372 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

STOCKHOLM YAT FUARI GÖZ DOLDURUYOR

İskandinav'ya nın en büyük yat ve denizcilik fuarı olarak bilinen 2500 ürünün sergilendiği Stockholm Yat Fuarı 6 Mart - 13 mart tarihleri arasında kapısı ziyaretçilerine açık olacak.
STOCKHOLM YAT FUARI GÖZ DOLDURUYOR METİN ALTINIŞIK / İSVEÇ POSTASI

 

 

Stockholm YatFuarı’nda son teknolojinin ürünü olan dev yatların yanı sıra küçük botlar ve denizcilikte kullanılan her türlü ürün alıcılarını bekliyor.

Stockholm Yat Fuarı ilk gün ziyaret eden İsveçlilerin sayısının oldukça fazla olduğu belirtildi.
 

Yat, bot ve denizcilik kıyafetleri ve malzemelerinin sergilendiği fuara bu yıl Türkiye katılmadı. Üç tarafı denizlerle çevrili olan, yüzlerce marinası son senelerde yat turizminde Akdeniz'in en iyilerinden olan Türkiye'nin bu dev fuara katılmaması turizmciler tarafından şaşkınlıkla karşılandı. 

Vikinglerin torunları olan İsveçlilerin otomobil ehliyeti kadar, kaptan ehliyeti bulunuyor. Denize tutkulu insanlar olduklarını ve son senelerde Türkiye'ye oldukça fazla geldiklerini belirten Medsail Holiday şirketi'nin sahibi Savaş Özel, ”Türkiye'deki olaylardan dolayı yat turizmi hiç iç açıcı durumda değil. Stockholm'da faaliyet gösteriyoruz. Türkiye'nin Bodrum, Marmaris ve Kemer tatil kentlerine yat müşterilerimizi taleplerlerden dolayı Hırvatistan ve Yunanistan'a çevirdik.Ayrıca bizim bu kadar uğraşmamıza rağmen Türk Kültür ve Turizm Müşavirliği'nin ilgisiz kalması bizi üzüyor” dedi.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com