ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 02 Kasım 2017, Perşembe 13:04 tarihinde eklendi. 458 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

STOCKHOLM’DAKİ PİANO RESİTALİ ÇOK BAŞARILIYDI

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Stockholm Temsilciliği ve Steinwey & Sons tarafından organize edilen ve çok az sayıda davetlinin katıldığı Piano Resitali Steinway & Sons piano satış salonunda gerçekleştirildi.
STOCKHOLM’DAKİ PİANO RESİTALİ ÇOK BAŞARILIYDI İSVEÇ POSTASI 


Steinway & Sons ünlü kuyruklu piano satış merkezinde çok az sayıda davetlinin katıldığı  Rüya Taner (piano) ve Dinçer Özer (vurmalı çalgılar) ikilisi tarafından gerçekleştirien küçük piano resitali çok başarılıydı.

Resitale Ulvi Cemal Erkin’in “Zeybek” düzenlemesiyle başlayan ikili, sıarsıyla R. Schumann/F.Liszt (Widmung), R. Schumann (Fantastiestücke), Nazım Hidayetoğlu (Song), C. Debussy (Clair de Lune), F. Mendelssohn (Rondo Capriccioso Op. 14), Türk Halk Müziği uyarlaması (Çanakkale), Sayram Akdil (Piano Pieces Nr. 6) ve Batum

Bir saat kadar süren resital katılımcıları farklı müziklerle büyüleyic bir ortama sürüklediler. Piano ve vurmalı çalgılar ikilisi görkemli bir uyum içerisinde bir birliktelik sağladılar.Rüya Taner, Dinçer Özer ikilisinin hem eğitim hem yanlarında çalıştıkları ünlü kişiler ve uluslararası konserleriyle oldukça tanınan bir ikiliyi oluşturuyorlar.

Sanat alanında genç yeteneklerimizi dinlemek, Cumhuriyetimizin ne kadar anlamlı ve önemli olduğunun bir göstergesi olarak bugünlerde daha fazlasıyla ortaya çıkıyor.

Genç ikiliyi İsveç Postası adına bir kez daha kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.


                                                                                              Rüya Taner 


                                                                                           Dinçer Özer
 

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com