ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 29 Ağustos 2018, Çarşamba 08:37 tarihinde eklendi. 337 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SURİYE’DE HIRİSTİYANLAR YPG / PKK KARŞISINDA AYAKLANDI

Suriye'nin kuzeyinde Haseke ilinde terör örgütü YPG/PKK tarafından okulları kapatılan Hıristiyanlar, terör örgütünü protesto etti.
SURİYE’DE HIRİSTİYANLAR YPG / PKK KARŞISINDA AYAKLANDI İSVEÇ POSTASI 


YPG/PKK‘nın işgalindeki Kamışlı ilçe merkezindeki onlarca Hıristiyan, örgütün bu ayın ortasında Hıristiyanlara ait iki okulu kapatmasını protesto için bir araya geldi. Haseke’nin Kamışlı kent merkezinde toplanan eylemciler, YPG/PKK tarafından kapatılan okullarının yeniden açılması için sloganlar attı.
 

YPG/PKK‘lı teröristler, okullarının yeniden açılmasını isteyen protestocuları dağıtmak için havaya ateş açtı ancak kalabalık yaklaşık bir saat süren eylemin ardından dağıldı.

18 Ağustos’ta Haseke’deki kiliselerin başkan ve rahipleri, Kamışlı’da bir araya gelerek örgütün okullarını kapatmasının “kabul edilemez” olduğunu açıklamıştı.

 

YPG/PKK‘NIN İDEOLOJİK MÜFREDAT DAYATMASI


Terör örgütü, işgal ettiği alanlarda bulunan okullarda, üç yıldır öğrencilere etnik aidiyeti esas alan militarist görüşler aşılıyor.

 

YPG/PKK, ilkokullarla başladığı ve geçen sene 9. sınıflara da uyguladığı müfredatı, bu sene 10. ve 11. sınıflarda da yaygınlaştırmaya hazırlanıyor. Çocuklarını terör örgütü propagandasından uzak tutmak isteyen veliler ise özel okullara yöneliyor. Ancak örgüt, bu okullara da baskın yaparak, tehdit ve kapatma yöntemine başvuruyor.

 

Terör örgütü, eğitim dayatmasını genişleterek, 10 Ağustos’ta Kamışlı’ya bağlı Dirik ve Dirbesiye beldelerinde Süryani okullarını da kapatmıştı. (AA)

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com