ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 23 Kasım 2017, Perşembe 23:27 tarihinde eklendi. 421 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TANINMIŞ SOSYALDEMOKRAT DA TACİZCİ ÇIKTI

İsveç Sosyaldemokrat İşçi Partisi tanınmış belediye politikacısı Roger Mogert de pekçok kadını taciz ettiği ortaya çıktı. Taciz edilen kadınların olayı açıklamaları üzerine Roger Mogert Şehir Planlama ve Kültürişleri Belediye Başkanlığı Yardımcılığından istifa etti.
TANINMIŞ SOSYALDEMOKRAT DA TACİZCİ ÇIKTI İSVEÇ POSTASI


ABD başlayan ama sesini çok fazlasıya İsveç’te duyuran taciz olayları söz yerindeyse deprem sarsıntısı yarattı. Şimdiye kadar çeşitli hashtaglar adı altında 10 bimden fazla kadın uğradıkları tacizleri açık bir biçimde dile getrdiler. Taciz olayları açıklanmasının daha da devam edeceğe anlaşılıyor.

Perşembe günü ortaya çıkan tanınmış Sosyaldemokrat belediye politikacısına yönelik taciz iddiaları istifa getirdi. Şehir Planlama ve Kültürişleri başkan yardımcısı Roger Mogert kendisine yöneltilen suçlamalar karşısında istifa etmek durumunda kaldı.

Stockholm Belediye Başkanı Karin Wanngård, “Pekçok kadının taciz suçlaması var. Durumu benim bilgime sundular, benimle  paylaştılar. Ben, bu anlatılanları yeterli buldum ve istifa etmesi gerektiğini dillendirdim. Roger, makamının getirdiği pozisyonu kötüye kullanmıştır. Bu durum hiçbir biçimde kabul edilemez ve bu davranış biçimi bir başkan yardımcısına yakışmaz” değerlendirmesini yapıyor.

Roger Mogert yakın arkadaş çevresinin kendisini uyardığını ve davranışlarını hoş bulmadıklarını söylediklerini belirterek, “Ben kabul edilemez davranışlar içerisinde bulundum. Ben o kadınlara kötü davrandım. Çok üzgünüm ve onlardan özür diliyorum” ifadelerine yer verdi. Mogert sözlerine, “Pozisyonumu kötüye kullandım ve dolaysıyla istifa ediyorum. Son yıllardaki davranışlarım olumlu değil, ileri gittim. Hem partime hem de kendimi zarar verdim” diyor.
 

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com