23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
İSVEÇ’TE ‘EZAN’ TARTIŞMASI BÜYÜYOR
Bu haber 10 Temmuz 2017, Pazartesi 16:59 tarihinde eklendi. 455 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TBMM, TÜRKİYE KÖKENLİ AİLELERİN SORUNLARI ARAŞTIRACAK

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’nca (KEFEK) oluşturulan alt komisyonun, yurt dışında yaşayan ve vatandaşlıktan izinle çıkmış ailelerin sorunlarına yönelik çalışma yapacağı açıklandı.
TBMM, TÜRKİYE KÖKENLİ AİLELERİN SORUNLARI ARAŞTIRACAK İSVEÇ POSTASI

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı Radiye Sezer Katırcıoğlu, Alt Komisyon Başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca ve komisyon üyesi CHP İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir yurtdışında yaşayan ve izinle vatandaşlıktan çıkmış ailelerin sorunlarını araştırmak amacıyla Almanya’da bir çalışma başlatacaklar.

Komisyon üyeleri konunun araştırılmasına dönük ziyaretlerini 12-13 Temmuz 2017’de Almanya’ya yapacaklar. Düsseldorf ve Köln’de yapılacak toplantılar, vatandaşlıktan izinle çıkmış ailelerin sosyal, kültürel ve ekonomik yapılarını ortaya koyma, çözüm bekleyen sorunları saptama ve bu konularda sağlıklı verilere ulaşarak kapsamlı politikalar üretilmesine zemin hazırlama amacı taşıyor.

Toplantılar kapsamında komisyon üyeleri, ailelerin yanı sıra Türk kökenli Alman mevkidaşları, alanda çalışan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, uzmanlar ve akademisyenlerle de bir araya gelecekler.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com