23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
İSVEÇ’TE ‘EZAN’ TARTIŞMASI BÜYÜYOR
Bu haber 16 Temmuz 2016, Cumartesi 12:26 tarihinde eklendi. 922 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TEK SEÇENEK DEMOKRASİ

Dün gece bir grup askerin darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlandı. Bu durumda Cumhuriyet ve demokratik değerlerin kazandığını söyleyebiliriz. İsveç Postası olarak darbelerin karşısında, Cumhuriyet ve demokratik değerlerin yanındayız.
TEK SEÇENEK DEMOKRASİ İSVEÇ POSTASI


Dün gece bir grup askerin darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlandı. Bu durumda Cumhuriyet ve demokratik değerlerin kazandığını söyleyebiliriz. İsveç Postası olarak darbelerin karşısında, Cumhuriyet ve demokratik değerlerin yanındayız.

Ülkemiz darbelerle anılan bir geçmişe sahiptir. Biz, halkın oylarıyla seçilmiş hükümetlerin uyguladıkları her türlü demokrasi dışı hareketlere ve yasadışı olaylara karşın yine halkın oylarıyla safdışı edilmeleri gerektiğine inanıyoruz. Demokrasimizin çağdışı yöntemler ve silahlar kullanılarak bir oldu bittiye getirilerek, işlemez hale uğratılmasının şiddetle karşısındayız. Demokrasimiz açısından bu hiçbir biçimde kabul edilemez.

İsveç Postası adı nasıl konulursa konulsun, Atatürk ilkeleri, cumhuriyet değerleri, uygar dünya düzeni içerisinde olmazsa olmazlardan olan demokrasi ve kazanımlarını savunmaya devam edeceğiz. İktidarda olan hükümetlerin demokrasi dışı uygulamalarını eleştirmeye devam edeceğiz.

Dünkü bir grubun yaptığı darbe girişimini hazırlayan ortamların yaratılmasında “Ergenekon Davası’nın Savcısı” olanların rolü yadsınamıyacak kadar büyüktür.

İsveç Postası olarak inancımız, halkımızın bu durumdan üzerine düşen dersleri çıkarak sağduyusunu koruması, bu olumsuz ortamlardan hızla çıkılmasında büyük katkısı olacaktır. Ülkemizin acilen iç ve dış barışa gereksinmesi vardır. Birbirine kilitlenmiş bir halkın sorunların çözümünde başarısı çok yüksektir. Çözümü darbelerde arayanlar bundan böyle her zaman hüsrana uğrayacaklardır.

Dün gece bir grup darbeci değil, demokrasimiz kazanmıştır.

Saygılarımızla

Yazdır Paylaş
Kaan Kantarci - 2016-07-16 10:55:56
Dinci faşist bir diktatörlüğe karşı cemaatçi dinci askerler darbe girişiminde bulunuyor. Türkiye’nin laik Kemalist- demokrat- devrimci ve sıradan kitleleri ise televizyonlardan bu trajediyi naklen izliyorlar. Polisinden tutunda, bazı jandarma özel harakatçılarına, boğaz köprüsünde bir askerin boğazını keserek « demokrasi» yi kurtaran ÎŞÎD kafalı sivillere kadar neredeyse tümünün ağzından eksik olmayan tek bir şey var: « Tekbiiiir. Allâhü ekberrrr ! » haykırışları.. Bu darbe girişiminde zaten çoktan yıkılmış olan laik Türkiye Cumhuriyet’ini ilgilendiren hiçbir şey yoktur. Olay «Yeni islamcı Türkiye» rejiminin hangi dinci yobaz klik tarafından yönetileceği ile ilgili bir savaştır; bu yüzden kimse yanılmasın, başkalarını da yanıltmasın. Olmayan bir « demokrasi » ve « laik Cumhuriyet » bu darbecilerden kurtarılamaz! Türkiye de 14 yıldır zaten kesintisiz sivil bir darbe yapılmaktadır. Bugün kim iktidardaki sivil diktanın yanında duruyor ve onunla flört ediyorsa, yarın Teyyip diktatörlüğünün önündeki son virajı açacak olanlar da onlardır.. Yazık Türkiye’ye!.
Diğer Haberler
isvecpostasi.com