ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 21 Ocak 2018, Pazar 16:50 tarihinde eklendi. 527 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TRUMP KADINLAR TARAFINDAN PROTESTO EDİLDİ

Amerikalı on binlerce kadın, ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin kadın şiddetini önleyemeyişini protesto etmek için sokağa döküldü.
TRUMP KADINLAR TARAFINDAN PROTESTO EDİLDİ İSVEÇ POSTASI


Amerikalı on binlerce kadın New York kentinde Circle ve Central Park kesiş noktasında toplanarak Başkan Donald Trump’ın politikalarını eleştirdiler. Kadınlar başta kadına karşı şiddet olmak üzere Trump’ın “cinsel ayrımcı”, “ırkçı”, ve göçmen karşıtı politikalarına karşı çıktılar.

Central Park’tan yürüyüşe geçen kadınlar ellerinde taşıdıkları pankratlarda “Trump gitmeli” sloganlarını attılar. Protestoculara kaldıra toplanan binlerce kişi de destek verdi. Kadınlar, “Kadınlara karşı şiddeti protesto etmek ve sona erdirmek için buradayız. Trump, iyi bir insan, iyi bir lider değil, bencil birisi. Ayrıca ırkçı ve cinsel ayırımcı. Eşitliğe inanan birisi değil ve bu ülkeye zarar verecek” söylemlerine yer verdiler.Ayrıca Amerika’nın çeşitli kentlerinde düzenlenen gösterilere çok sayıda siyasetçi, sanatçı ve sivil toplum kuruluşu lideri katıldı. Ünlü oyuncu Scarlett Johansson da protestolara katılan isimler arasındaydı.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com