ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 09 Mart 2018, Cuma 11:34 tarihinde eklendi. 510 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TRUMP, KİM JONG-UN İLE GÖRÜŞMEYE ‘EVET’ DEDİ

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-Un ile görüşmeye ‘evet’ dedi. Görüşmenin Mayıs ayı içerisinde gerçekleşeceği bildiriliyor.
TRUMP, KİM JONG-UN İLE GÖRÜŞMEYE ‘EVET’ DEDİ İSVEÇ POSTASI


Son bir yıldır ABD ile Kuzey Kore arasında hızlanan söz ve misil test savaşları nihayet bir sonuca bağlanmak isteniyor. Trump bu bağlamda Kuzey Kore’den bir toplantı daveti aldı ve davet için “evet” dedi.

Trump, twitter hesabından,”Büyük bir adım gerçekleşiyor. Fakat ambargo biz anlaşmaya varıncaya kadar sürecek” diye yazıyor. İki arasındaki söz düellosunda çok hoş gitmeyen aşağılayıcı hatta tehditkar bir dil kullanılmıştı.

Bu görüşme isteği Perşembe günü Beyaz Sarayı ziyaret eden Güney Kore heyeti tarafından Trump’a iletilmişti. Bilindiği gibi Güney Kore heyeti Kim Jong-Un’ü ziyaret etmiş ve yapılan görüşmelerden sonra ABD’ye gitmişlerdi. Basına yansıyan haberlere göre Trump’ın Kim tarafından yazılan kişisel bir mektupla davet edildiği belirtiliyor. Fakat Beyaz Saray kaynakları bunun “sözlü” olarak iletildiğini ileri sürüyor.

Eğer iki lider arasında görüşme gerçekleşirse, toplantının ana konusunu atom silahlarının sınırlandırılması olacak.

Beyaz Saray sözcüsü Sarah Sanders, “Biz, Kuzey Kore’nin atom silahlanmasına karşıyız. Görüşme öncesi dönemde ambargomuz ve baskılarımız devam edecektir” ifadelerini kullanıyor.

Kuzey Kore tarafından misil testlerinin durdurulduğu ve buna planlananlarda dahil olduğu açıklandı.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com