ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 20 Mart 2017, Pazartesi 12:17 tarihinde eklendi. 2714 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye, Akdeniz ülkelerinin tanıtıldığı o fuarda neden yok?

Türkiye'nin İsveç'te düzenlenen Akdeniz Turizm, Gastronomi ve Kültür Fuarı'nda yer almaması eleştirilere sebep oluyor.
Türkiye, Akdeniz ülkelerinin tanıtıldığı o fuarda neden yok? METİN ALTINIŞIK / İSVEÇ POSTASI

 

Türkiye, 18-19 Mart tarihleri arasında İsveç'te gerçekleştirilen Akdeniz Turizm, Gastronomi ve Kültür Fuarı'nda yer almıyor. Bu sene Yunanistan, Kıbrıs Rum Kesimi, İtalya, İspanya, Mısır, İsrail, Hırvatistan, Malta ve Karadağ'ın katıldığı fuarda Türkiye'nin yer almaması ise Türkiye'yi satan tur operatörleri ve seyahat acenteleri tarafından şaşkınlıkla karşılanıyor.
 

Akdeniz ülkeleri, fuara oteller, seyahat acenteleri ve belediyelerin yanında; zeytinyağı ve peynir firmaları gibi ürünleri tanıtan firmalarla da katılıyor.
 

İsveç'in Türkiye Kültür ve Tanıtma Müşavirliği'nin, geçtiğimiz yıl 23 Nisan'da gurbetçi çocuklarına dönük yaptığı 'Çocuk Oyunları' etkiliğinden sonra hiçbir etkinliğe katılmadığı belirtiliyor.Müşavirliğin bir sonraki etkinliğinin İsveç'teki Türkiye vatandaşlarının referandum için oy kullanacağı 8 Nisan gününde çocuklara dönük 'Hacivat ve Karagöz' gösterisi olması, eleştirilere sebep oluyor.Danimarka’da yayın yapan internet gazetesi www.kuzey.dk’den Sadi Tekelioğlu Avrupa’daki ”Türkiye Tanıtım Müşavirlikleri”ni eleştirerek haklı olarak, ” Sayın Cumhurbaşkanımıza bir öneride bulunmak istiyorum. Ülkemiz turizmcisi kan ağlarken; turizm esnafı, çiftçisi, çalışanı kan ağlarken; birçok Batı başkentinde pahalı ofislerde sabahtan akşama kadar oturan ve bir de üstelik eşek yüküyle maaş alan turizm müşavirlerini çekip adamakıllı bir haşlarsanız, belki Türkiye’ye gidecek turist sayısını arttırabilirsiniz” diyor.


 

Yazdır Paylaş
Savas OZEL - 2017-03-20 09:55:56
Bu buyuk pastanin dilimleri bize nasip olmadi.Turkiye yine bu fuara katilmamak icin elinden geleni yapti. 2 gun suren bu fuar biz Turizmciler icin katilma imkani yaratilmis olsaydi Turkiyenin su an icinde bulundugu Turizm krizine uzerine cok iyi gelirdi.Yurt disindaki Turizm Musavirlikleri bu tip organizasyonlara destek yerine kostek oluyor . Yaziklar olsun...
Diğer Haberler
isvecpostasi.com