ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 28 Eylül 2018, Cuma 21:46 tarihinde eklendi. 671 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÜÇ ÜLKE ARASINDA TRAFİK DURDU. ÇALINTI OTOMOBİL BULUNDU

Danimarka polisi İsveç plakalı çalıntı bir arabada üç azılı cinayet zanlısı bulunduğu ve muhtemelen bir kaçırma (rehin alma) olayı söz konusu olduğunu belirterek Öresund Köprüsü’nü ve buna bağlı Belt Köprüsü’nü trafiğe kapattı.
ÜÇ ÜLKE ARASINDA TRAFİK DURDU. ÇALINTI OTOMOBİL BULUNDU İSVEÇ POSTASI 


Bugün öğleden sonra sonra başlayan kovalamaca Öresund Köprüsü’nün kapatılmasına neden olurken köprü trafiği felç oldu. İsveç, Danimarka ve Almanya’dan gidiş ve gelişler durdu. Yollarda kilometrelerce kuyruklar oluştu. Danimarka polisi ne pahasına olursa olsun İsveç ZBP 546 plakalı kiralık arabanın bulunması gerektiği yönünde acil  ananos geçti. Arabayı görenlerin 112 nolu telefondan haber vermeleri istendi.

Her iki ülke basınında yer alan haberlere göre olayın arkasında bir kaçırma kuşkusu bulunduğu ve arabadaki üç kişinin suç örgütü mensupları olduğu belirtildi. Danimarka ve İsveç arasındaki karayolu ve deniz yolu trafiğe kapatıldı. Devreye ayrıca Danimarka askeri güvenlik güçleri de girdi.

Uzun çalışmaların ardından Danimarka polisi saat 19.00 dolaylarında kaçak arabayı bulduğunu duyurdu. Bulunan arabada aranan kişilerin olup olmadıkları konusunda oldukça sessiz kaldı.

İsveç Polisine göre kaçak araba 3 Ağustosdan bu yana aranıyor. Fakat suçun işlenme tarihi 1 Ağustos olarak belirtiliyor. Suçun işlendiği yer ise Sturup Havaalanı ya da diğer adıyla Malmö Havaalanı olarak gösteriliyor.

Saat 19.00 dan sonra trafiğin akışına başladı ve ağır silahlı polislerce aranan arabaların yollarına devam etmelerine izin verildi.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com