ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 24 Ocak 2018, Çarşamba 22:05 tarihinde eklendi. 522 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

UEFA ULUSLAR LİGİ’NDEKİ RAKİPLERİMİZ BELLİ OLDU

UEFA Uluslar Ligi B Ligi 2. Grup'ta mücadele edecek olan Türkiye, İsveç ve Rusya ile eşleşti. Türkiye için zor bir gruba düştü denilebilir.
UEFA ULUSLAR LİGİ’NDEKİ RAKİPLERİMİZ BELLİ OLDU

İSVEÇ POSTASI


UEFA’nın A Milli Takım düzeyindeki yeni turnuvası UEFA Uluslar Ligi’nin kuraları bugün İsviçre’nin Lozan kentinde çekildi. Türkiye B Ligi 2. Grup’ta İsveç ve Rusya ile eşleşti

Türkiye Futbol Federasyonu’nu kura çekiminde Başkan Yıldırım Demirören, 1. Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, Başkanvekili Ali Dürüst, Yönetim Kurulu Üyesi Alaattin Aykaç, Genel Sekreter Kadir Kardaş ve A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu temsil etti.

Özel maç sayısının azaltılmasını sağlamayı amaçlayan ve ülkelere denk rakipleriyle daha fazla resmi maç yapma olanağı tanıyan UEFA Uluslar Ligi, aynı zamanda 2020 Avrupa Şampiyonası finallerine katılmak için alternatif bir yol teşkil ediyor.UEFA’ya üye 55 üye federasyonun ülke puanına göre belirlenen A, B, C ve D olmak üzere dört ayrı kategoride yarışacağı Uluslar Ligi’nde Türkiye B Ligi’nde mücadele edecek.

Üç takımlı dört gruptan oluşacak B Ligi’nde takımlar rakipleriyle biri içeride biri dışarıda olmak üzere toplam iki kez karşılaşacak.

Bu nedenle Türkiye, Eylül-Kasım 2018 döneminde iki tane özel maç yapma olanağı bulacak.


Kaynak: Sözcü

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com