ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 12 Ekim 2017, Perşembe 22:38 tarihinde eklendi. 2413 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÜNLÜ İTALYAN CERRAH MACCHİARİNİ SUÇLAMALARDAN KURTULDU

İtalyan cerrah Paola Macchiarini farklı ülkelerde hastalarına yapay soluk ve yemek borosu takmak konusunda uzman doktor olarak çalıştı. Bu ülkelerden bir de İsveç’ti. İsveç’in Karolinska Hastanesi’nde hastalarını ameliyat etti.
ÜNLÜ İTALYAN CERRAH MACCHİARİNİ SUÇLAMALARDAN KURTULDU İSVEÇ POSTASI 


İtalyan cerrah ve araştırmacı doktor Paolo Macchiarini  2011 ile 2013 yılları arasında Stockholm Karolinska Hatanesi’nde ikisi erkek, birisi kadın üç hastaya yapay nefes ya da yemek borusu taktı. Macchiarini tarafından ameliyat edilen biri amerikalı erkek, biri İzlanda’da oturan Erityalı erkek biri de Türk kızı olmak üzere hastaların üçü de daha sonra vefat ettiler.

Bu ölüm olayları üzerine Macchiarini hakkında insanların ölümüne ve sakat kalmasına yönelik suç duyurusu yapıldı. İsveçli kurumlar bunun ardından soruşturma başlattılar. Karolinska Hastanesi sancılı günler yaşadı. Yönetimde istifalar ve birbirini suçlamalar gündeme geldi.

Macchiarini’nin metodu hiç denenmemişti ve organ yetersizliğinden Karolinska Hastanesi İtalyan doktora anlattıklarından dolayı güven duymuş ve ameliyat izni vermişti. Olaydan sonra yapılan ciddi incelemeler ve araştırmalar Macchiarini’nin sahtecililik yaptığı yönünde suçlamalara neden olmuştu.

Bu alanda çalışan ve Macchiarini olayını inceleyen Prof. Dr. Bengt Gerdin verdiği raporda İtalyan doktorun “sahtecilik” yaptığını ve işin tam uzmanı olmadığnı açıklamıştı.

Bütün ortaya konan çalışmaların, raporların ışığında savcılık bugün yaptığı açıklamada “Macchiarini Dosyası”nı kapattıklarını ve soruşturmanın sona erdiğini açıkladı.

Bu Macchiarini’nin hakkındaki bütün suçlamalardan kurtulduğunu yani suçsuz olduğu anlamına geliyor.
 

Yazdır Paylaş
Kemal - 2017-10-13 08:08:35

Türkiye Adalet Bakanlığı Paola Macchiarini ve Karolinska Hastanesi (Sjukhuset)'ne soruşturma açmalı...

Diğer Haberler
isvecpostasi.com