ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 28 Kasım 2017, Salı 10:55 tarihinde eklendi. 494 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

UPPSALA EMNİYET BİNASININ YAKININDA PATLAMA

Stockholm’un 70 km kuzeyinde bulunan üniversite kenti Uppsala’da Emniyet binasının yakında bir patlama meydana geldi. Patlamanın maddi hasara yol açtığı ifade ediliyor.
UPPSALA EMNİYET BİNASININ YAKININDA PATLAMA İSVEÇ POSTASI 


Emniyet binasına 50 metre uzaklıkta bulunan bir araba garajında otomobil içerisinde bir patlama meydana geldiç Patlama sonucu pek çok araba zarar gördü. Garaj ile emniyet arasında bir demiryolu bulunuyor.

Polisten yapılan açıklamada, “İlk elde bölgenin güvenliğini sağlamak gerekiyor.  Bölgede herhangi bir patlayıcı olabileceğine olasılık vermiyoruz” deniliyor.

Polis sözcüsü Daniel Wikdahl, “Yaptığımız araştırmada iki arabanın zarar gördüğünü tesbit ettik. Patlamanın orada olduğu açık. Birisi ya da birileri bir arabaya ya da her ikisine de zarar vermek istemiş olabilir” yorumunu yapıyor.

Arabaların sahiplerinin polisçe tanınmadığı ve henüz kuşkulu ya da yakalanan kişinin bulunmadığı belirtiliyor. Arabaları incelemek üzere teknik elemanların çağrıldığı ayrıca demiryolunun da az da olsa zarar gördüğü ve bu nedenle ifade ediliyor.

Patlamanın şiddetli olarak değerlendirildiği ve gece yarısına doğru 23:00 dolaylarında meydana geldiği dolaysıyla bölgedeki trafiğinin ve tren seferlerinin durdurulduğu belirtilirken, polisçe olayın toplumu tehdit eden bir tehlike olarak suç dosyasına işleneceği açıklanıyor.

Polisten sabah saatlerinde yapılan bir açıklamada 20 yaşlarında bir gencin patlamadan sorumlu olarak gözaltına alındığı ve kamusal zarara yol açmaktan da hakkında suç işlemi yapılacağı belirtildi.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com