ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
Bu haber 27 Kasım 2017, Pazartesi 23:48 tarihinde eklendi. 621 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YALNIZ GELEN AFGANLI ÇOCUKLAR GERİ GÖNDERİLMEYECEK!

Aftonbladet gazetesinin ileri sürdüğüne göre Sosyaldemokratlar ile Çevre Partisi / Yeşiller anlaştılar. Sosyaldemokratları hükümeti yıkmakla tehdit eden Çevre Partisi ilk raundu kazanmış oldu. Bu konuda bu hafta bir açıklama yapılacak.
YALNIZ GELEN AFGANLI ÇOCUKLAR GERİ GÖNDERİLMEYECEK! İSVEÇ POSTASI 


Gazetenin  güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgiler doğrultusunda Afganistan’dan yalnız gelen çocukların büyük bir çoğunluğuna kalma izni verilecek. Geçen haftasonu iki parti arasında çok çekişmeli ve sert tartışmalar yapıldığı belirtiliyor.

Gazeteye adını açıklamayan bir kaynak, “Anlaşmaya göre Afganlı çocuk gruplarından pek çoğuna İsveç’te kalma izni verilecektir” ifadelerini kullanıyor.

Afganistan’dan yalnız gelen ve yaşları 18’in altında olan çocuklar büyük tartışma yaratmıştı. Bu çocukların söyledikleri yaşların üstünde olduğu, doktor denetiminde röntgen çekimleriyle kemiklerinden yaş tesbiti isteyen yetkililer vardı.

Sosyaldemokratlar bugün yürülükte olan yasaları ve kuralları ileri sürerek Afganlı çocukların büyük bir çoğunluğunu geri göndermek istiyor. Çevre Partisi ise yasa değişikliğinin olanaklı olduğunuı ve yasada yapılacak düzenlemelerle bu çocuklardan 2015 yılında gelmiş ve 18 yaşını doldurmamış olanların kalabileceğini savunuyor.Bu haftahem hükümet olan partiler hem de Afganlı çocuklar için çok zor geçeceğe benziyor. Çünkü ortaya çıkabilecek bir anlaşmazlık hükümetin düşmesine neden olablir. Bunun bilincinde olan ve sürekli oy kaybı yaşayan Çevre Partisi belki de “can simidi” olarak sarılabileceği bir durum olarak yorumlayanlar da bulunuyor. Bu durum aynı zamanda tabanına bir mesaj olarak da algılanıyor.

Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com