ATATÜRK’ÜN VASİYETİNİ İPTAL ETMEK
NORVEÇ – ADD İKİNCİ OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI
23 NİSAN KUNGSTRÄGÅRDEN’DE COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYETİN SABAH GÜNEŞİ KÖY ENSTİTÜLERİ
Bu haber 18 Aralık 2017, Pazartesi 01:51 tarihinde eklendi. 1510 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ZUHAL OLCAY KONSERİ MUHTEŞEMDİ

İsveç Devlet Tiyatrosu bünyesinde kurulan İsveç – Türk Tiyatro Derneği’nin davetlisi olarak Stockholm gelen tanınmış sanatçımız Zuhal Olcay Güney Tiyatrosu’nda muhteşem bir konser verdi.
ZUHAL OLCAY KONSERİ MUHTEŞEMDİ İSVEÇ POSTASI


Konser öncesi kısa konuşmalar yapıldı. İsveç – Türk Tiyatro Derneği adına kısaca yapılan açıklamada çalışmalara değinildi. İsveç Türk Tiyatro Derneği yaptığı kongreyle yönetimde değişikliğe gitti. Başkanlığa Haydar Alçınkaya seçildi. Yeni yönetim kültürel çalışmalara ağırlık vermek istiyor. Bu amaçla Burcu Ada Soysop yönetiminde ”Çocuk Tiyatro Grubu” ve ”Yaratcı Atölye” çalışmalarına başlandı.


Derneğin çocuk tiyatro grubu 2017 ilkbaharında başarılı bir çocuk oyunu sundular (Bi Güldük Bi Güldük). Bu oyunun Botkyrka’daki bazı okullarca satın alındığı ve ayrıca Rinkeby Okulunda da sahneleneceği belirtildi.

Sahneye gelen Zuhal Olcay dinleyicileri selamladı. “Bu güzel tiyatro salonu görünce Türkiye’de oynadığımız oyunumuz aklına geldi. Umarım sizlerle de bu salonda tiyatro için de birlikte oluruz” ifadelerine kullanarak dinleyicilerle kısa bir diyalog geliştirdi.

Tanınmış sanatçı Zuhal Olcay tiyatrocu olmanın verdiği güvenle salonu hemen etkisi altına aldı. Dinleyicilerle şarkıları arasında kurduğu diyaloglarla sımsıcak bir atmosfer yarattı.


                                                                 Tiyatro Derneğinden Neslihan Kuşçu bilgi veriyor

Sanatçı daha çok romantik şarkılarla yılların gerisine giderek bugünle bütünleştirdi. “Ah, İstanbul” derken Türkiye’nin havasını anlatır gibiydi. “Ankara’da aşık olmak zor” şarkısını dillendirirken salon kendisine eşlik etti.Sanatçı iki saat süren konserini “Güller ve dudaklar” şarkısıyla tamamladı. Dinleyicilerden hak ettiği alkışı doya doya aldı.Yazdır Paylaş
Diğer Haberler
isvecpostasi.com