ÇETELER SAVAŞI 12 YAŞINDAKİ KIZIN YAŞAMINA MAL OLDU

Stockholm’un güney semtlerinden Botkyrka’da Pazar gecesi saat 03.27 dolaylarında Hallunda bölgesinde bulunan bir benzin istasyonundaki McDonalds hazır yemek lokantasına silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda kurşunlardan bir tanesi 12 yaşındaki bir kız çocuğuna isabet ederek ölümüne neden oldu.

ÇETELER SAVAŞI 12 YAŞINDAKİ KIZIN YAŞAMINA MAL OLDU
ÇETELER SAVAŞI 12 YAŞINDAKİ KIZIN YAŞAMINA MAL OLDU Admin
Bu içerik 673 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’in genelinde oluşan silahlı sokak çeteleri birbirleriyle olan anlaşmazlıklarında silahların ateşlendiğini görülüyor. Bu sefer Stockholm’un güney semtlerinde Botkyrka Belediyesi sınırları içerisindeki Hallunda semtindeki bir Shell benzin istasyonundaki McDonalds hazır yemek lokantasına Pazar gecesi saat 03.27 dolaylarında bir arabadan ateş açıldı. Saldırı sırasında orada bulunan 12 yaşındaki kız çocuğuna isabet etti. Hastaneye kaldırılan çocuk kurtarılamadı, yaşamını yitirdi.

Basına yansıyan haberlere göre saldırganların hedefinde “Botkyrka Ağı” olarak adlandırılan gençler vardı. Bu gençlerde kurşun geçirmez yelekler olduğu belirtiliyor. Çeteler arasındaki anlaimazlıklardan kaynaklanan silahlı saldırılarda suçsuz insanların öldürüldünü de ortaya çıkan gerçekler arasında bulunuyor.

Polis saldırıda kullanılan beyaz bir kombi arabanın peşine düştü. Stockholm Polis Sözcüsü Mats Eriksson, “Bu araçla ilgili bilgisi olan ya da aracı gören kişilerle ilgileniyoruz” diyor. Stockholm Bölgesi polis şefi Palle Nilsson ise, “Saldırganlar, birçok insanın olduğu bir yere girip ateş açtıklarında orada bulunan insanların yaşamlarını hiçe sayıyorlar” yorumunu yapıyor.

McDonalds lokantasının arabayla yemek alınan penceresine gelen “Botkyrka Ağı” adlı kişilerin bindiği arabayı hedef alan beyaz kombi arabadan ateş açılıyor. Ayrıca bir başka yerden de aynı yere ateş açılıyor. Polis boş kovanları topluyor ama sayısı konusunda açıklama yapmıyor. “Botkyrka Ağı” adlı kişilerde koruyucu yelek olduğu görülüyor.

Saldırıda ölen kız çocuğunun arkadaşları saldırı yerine gelerek çiçekler bırakıyorlar ve arkadaşları için gözyaşı döküyorlar, arkadaşlarını anlatıyorlar. Ölen kızın Eylül ayı içerisinde doğum gününü kutlamak için planlar yaptığını da dile getiriyorlar.

İsveç Stockholm Botkyrka çeteler savaşı kız çocuğu Botkyrka Ağı polis beyaz kombi araba Mats Eriksson Palle Nilsson
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ