İSABELLA LÖVEN SİYASETİ BIRAKIYOR

Çevre Partisi / Yeşillerin Eşbaşkanı ve aynı zamanda Çevre ve İklim Bakanı olan İsabella Löven siyaseti bırakacağını açıkladı.

İSABELLA LÖVEN SİYASETİ BIRAKIYOR
İSABELLA LÖVEN SİYASETİ BIRAKIYOR Admin
Bu içerik 477 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Çevre Partisi / Yeşillerin eşbaşkanı olan ve aynı zamanda iki yıldır Çevre ve İklim Bakanlığı yapan İsabella Löven Dagens Nyheter Gazetesi ile yaptığı söyleşi de siyaseti bırakacağını açıkladı. En önemli neden olarak da ailesine fazla zaman ayırmak olarak yorumladı.

İsabella Löven gazetecilikten gelen bir siyasetçi aynı zamanda yazığı “Sessiz Deniz” adlı bir de kitabı var. Löven gazetecilikle uğraşmayacağını ama yazma işine devam edeceğini ima eden ifadeler kullandı. Expressen Gazetesi’ne de bir demeç veren siyasetçi, seçimini kendisine göre, “son tarih” olarak nitelediği ağustos ayını seçti. Partinin gelecek seçimlere önünde iki yılı olduğunu ve daha enerjik bir eşbaşkan seçebileceğini de belirten Löven, “Partimizde değerli arkadaşlarımız var. Yönetimi devralabilecek birçok iyi kadın temsilci var. 2022 seçim kampanyası ile partiye destek olmak için yeni enerji ve güç verebileceğini umuyorum.” yorumunu yapıyor.

Neden şimdi sorosona ise Löven, “Parti lideri olmak büyük bir sorumluluktur. Geçen yıl yeni bir erkek sözcü aldığımız için, yeni bir kadın sözcüyle uzun vadede daha iyi olacağına inanıyorum. Parti için iyi olduğunu düşünüyorum. Şimdi tam zamanı”dır değerlendirmesini yapıyor.

İsabella Löven son on iki yıldır çeşitli ve önemli görevlerde bulundu. Avrupa Birliği Milletvekilliği, parti eşbaşkanı, bakanlık görevi gibi önemli koltuklarda oturdu.

İsabella Löven’in siyaseti bırakacağı açıklaması üzerine Başbakan Stefan Löfven ise, “Elbette, üzücü ve beklenmedik de olsa Isabella Lövin'in kararına saygı duyuyorum. Isabella Lövin bir süre hükümette görevine devam edecek ama kendisi ve ülkemiz için şimdiden çok şey yaptı. Çalışmaları, bugün İsveç'in iklim değişikliğinde bir dünya lideri olmasına katkıda bulundu” yoromunu yapıyor.

Çevre Partisi / Yeşillerin diğer eşbaşkanı Per Bolund da, “Hem küresel hem de AB içinde uluslararası iklim çalışmasını yürütmek için inanılmaz çabalar sarf etti. Son yıllarda, İsveç'i daha sürdürülebilir ve iklim açısından akıllı bir topluma dönüştürmek için yorulmadan çalıştı. Politikanın gerçekten bir fark yaratabileceğini gerçekten gösterdi” değerlendirmesini yapıyor.

Şimdi İsabella Löven’den sonra kimin eşbaşkanlık görevine seçileceği merak konusu oldu. Eski Kültür ve Demokrasi Bakanı Alice Bah Kuhnke bu görevi kabul etmeyeceğini açıkladı.

İsabella Löven Çevre Partisi/Yeşiller Eşbaşkan Çevre ve İklim Bakanı siyaset bırakma Stefan Löfven Per Bolund Alice Bah Kuhnke
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ