KORONADAN ÖLÜMLERDE BAŞKENTLERDEN MADRİD BİRİNCİ, STOCKHOLM İKİNCİ SIRADA BULUNUYOR

Stockholm, covid-19'da ölümler söz konusu olduğunda Avrupa'nın en çok etkilenen başkentlerinden biridir. Aftonbladet'in değerlendirmesinde sadece İspanya'nın başkenti Madrid daha kötü durumda. İsveç Tabipler Birliği Başkanı Johan Styrud, ”Stockholm için bu korkunç bir durum” diyor.

KORONADAN ÖLÜMLERDE BAŞKENTLERDEN MADRİD BİRİNCİ, STOCKHOLM İKİNCİ SIRADA BULUNUYOR
KORONADAN ÖLÜMLERDE BAŞKENTLERDEN MADRİD BİRİNCİ, STOCKHOLM İKİNCİ SIRADA BULUNUYOR Admin
Bu içerik 707 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Aftonbladet gazetesinin araştırmasına göre, listenin başında İspanya’nın başkenti Madrid bulunuyor. Başkentte nüfusa oranla 100.000 kişi başına 170 ölüm meydana geliyor. İspanya’da korona salgını sırasında başkent Madrid’de covid-19'dan şimdiye kadar 11.349 kişinin öldüğü yer alıyor.

• İkinci sırada, 100.000 kişi başına 113 ölüm veya toplam 2.688 ölümle İsveeç’in başkenti Stockholm var.

• Listenin sonuncusu Norveç Başkenti Oslo, sadece 63 ölü ve bu da 100.000 kişi başına 9 ölü anlamına geliyor.

İsveç Tabipler Birliği Başkanı ve aynı zamanda Danderyd Hastanesi başhekimi Johan Styrud, ”Stockholm'un bu kadar yüksek olması korkunç. Ne yazık ki, Stockholm'da bundan çok etkilenenler her şeyden önce yaşlılar. Gerçekten araştırmamız gereken bir trajedi, neden böyle oldu. Buna gerçekten üzülüyorum” ifadelerini kullanıyor.

Ayrıca, Karolinska Üniversite Hastanesi bulaşıcı hastalıklar hekimi profesör Jan Albert, ”Tüm ülkelerde tam olarak aynı şekilde hesaplamıyorsunuz, bu yüzden rakamları karşılaştırmak biraz zor. Ancak rakamlar muhtemelen biraz doğrudur. Ayrıca Stockholm'un, enfeksiyonun en fazla yayıldığı İsveç bölgesi olduğunu biliyoruz, diğer İsveç şehirlerinde önemli ölçüde daha az enfeksiyon yayıldı. Birçok pek çok vakamız oldu. Bir korona komisyonu şimdi bunun arka planına araştırıyor ki, neyin farklı şekilde yapılabileceği ve gelecek için neler öğrenilebileceği gibi” değerlendirmesini yapıyor.

koronavirüs Covid-19 İspanya Madrid İsveç Stockhlm İsveç Tabipler Birliği Johan Styrud Karolinska Üniversite Hastanesi Jan Albert Aftonbladet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ