TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDAN UYARI

Türkiye Dışişleri Bakanlığı "Avrupa'da tehlikeli düzeyde dini hoşgörüsüzlük ve nefret" uyarısında bulundu ve hem Avrupa ülkelerine hem de ABD'ye seyahat edilmemesi konusunda uyardı. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan 5 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı var. Dışişleri Bakanlığının bu açıklamasını anlamak pek olanaklı değil.

TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDAN UYARI
TÜRKİYE DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDAN UYARI Admin
Bu içerik 460 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Türkiye, "ABD'de yabancılara yönelik sözlü ve fiziksel saldırılar ve ırkçı eylemler" olduğunu söyleyerek iki ayrı açıklamayla ABD ve Avrupa'ya seyahat edecek vatandaşları karşı uyarıda bulundu. Türk basınında çıkan haberlere göre, Avrupa söz konusu olduğunda, Türk Dışişleri Bakanlığı "İslam karşıtı, yabancı düşmanı ve ırkçı eylemlerde" artış olduğu konusunda uyarıda bulunuyor, deniliyor.

Avrupa ülkelerine seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşlarının gösterilerden uzak durmaları tavsiye ediliyor.

Uyarılar, ABD, Almanya ve Fransa'nın da aralarında bulunduğu Türkiye'deki çok sayıda büyükelçiliğin, teröristlerin Batılılara karşı "intikam saldırıları" gerçekleştirme riski nedeniyle Türkiye'deki vatandaşlarını halka açık toplantılardan uzak durmaya çağırmasının ardından geldi.

İsveç, Norveç ve Danimarka büyükelçilikleri de vatandaşlarını Türkiye'de dikkatli olmaya çağırdı. Arka plan, Rasmus Paludan'ın Stockholm ve Kopenhag'da Kuran'ı yakmasının ardından İsveç ve Finlandiya'nın NATO sürecini çevreleyen gerilimlerdir.

 

Türkiye Türk Dışişleri Bakanlığı uyarı Avrupa ABD Fransa Almanya Rasmus Paludan Kuran yakma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ