Belediye Garantili Almanya Göçü
Günay Güner

Belediye Garantili Almanya Göçü

Bu içerik 239 kez okundu.

Sonunda bu da oldu: Almanya’ya belediye garantili göç de gerçek oldu. Bu ülkeden, yani Türkiye’den umut kesilmez arkadaş. Ey dünya, bakın da öğrenin. Öyle Norveç Başbakanına ceza kesmek falan iş değil, marifet değil. Belediyeler yalnızca çöp toplamaz. Hizmeti geniş tutacaksın. Vatandaş ne hizmet beklerse yapacaksın. Sınır yok. Tabii harita sınırı da yok. Hizmet sınır aşırı olmadıkça neye yarar.

Bunları niye mi yazmaktayız? AKP’li Malatya Yeşilyurt Belediyesi bir ilke imza atmıştır. Bir derneğe, Malatya Kişisel Gelişim Dünyası Derneğine, dernektekilerin de tanımadığı 43 kişiyi (yazıyla kırk üç) üye yapar. Öyle ya STK’ler güçlenmeli. Belediye yalnızca çöp mü toplayacak… "Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek" adlı bir de proje uydurulur. Yaratıcı olacaksın kardeşim. Bir de valilikten gri hizmet pasaportu alınır mı alınır. Öyle yarım iş yok. Ver elini ilim irfan aşkına Almanya. Almanya Almanya olalı böyle zulüm görmüştür görmesine ya, böyle adamlar görmüş müdür görmüştür. Belediye Meclisinden çıkan karar yalnızca Belediye Başkanının gitmesi yönünde olmasına karşın, kimsenin adını sanını bilmediği, tanımadığı bu 43 mümtaz kişi Almanya’ya götürülmüş ve oradan dönmemişlerdir. Gidenler 45 kişilik kafile olup, dönenler, yalnızca, Belediye Başkanı yurttaşımızın gönderdiği iki Belediye Meclisi Üyesi başkan yardımcılarıdır. Şimdi son alınan haberlere göre Malatya’ya derin bir sessizlik hâkim. Korona yayılmasın diye kimse konuşmamaktaymış.

 Efendim sırra kadem basan bre Müslümanlarla ilgili rivayetler şöyledir:

  • Yine efendim, oldum olası bizi kıskanmakla ün yapmış Alaman devleti, bu 43 masumun çok yetenekli, becerikli olduklarını şıp deyip anlayınca onları çeşitli vaatlerle, para teklif ederek, olmadı kaçırarak oralarda alıkoymuş olabilir. Olamaz mı?..
  • Bu, beyin göçü bile sayılabilir.
  • Alamanya’ya, düzeltiyorum Almanya’ya iner inmez bu 43 şahıs her biri bir yana dağılmış, izini kaybettirmiş olabilir.
  • Bu 43 şahıs Alman dilberlerine eşzamanlı olarak sevdalanmış, tutulmuş, bağlanmış; ne bileyim ben her bir halt olmuş olabilir.
  •  Almancı akrabaları, “Valla olmaz, seni kırk yıl misafir etmeden dünyada bırakmam” demiş ve alıkoymuş, yine olabilir.

Daha fazla beni yormayın kardaşım. Koskoca belediye insan kaçakçılığı yapacak değil ya… Siz de aklınıza kötü kötü şeyler getiriyonuz. Yapmayın canım. Zaten dönebilen, “Biz vatanımızdan ayrılmayız, hiçbir memleketin gücü buna yetmez” deyivererek yurda dönen o iki şahısın da çok kederli oldukları haberini alıyoruz. Bir şeyler biliyor da söylemiyorlar mıdır acaba?..

AKP denizde kum, bizde hızmat dimekte de kimse inanmamakta. İşte ispatı.   

Artık bu şakaya bir son vermeli, verilmiştir.

Aziz Nesinlik mi desem, İlyas Salman’lık mı desem, Kemal Sunal’lık mı desem, karar veremiyorum. Eski Şener Şen de olabilir… Ve insan kaçırmanın bu denli “yasal”ı olabilir.

Şimdi ne mi oluyor? Türkiye’de yeni bir moda başladı; bol bol incelemek modası. Milli Savunma Bakanlığı cübbeli-sarıklı amirali inceleye inceleye bitiremedi. Pasaportları vermiş Valilik 43 kaçak olayını inceliyor. Yeşilyurt Belediyesi hepsinden “cevval” inceliyor.

Ne kadar araştıran, inceleyen bir ülkeymişiz de habarımız yoğumuş…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
DENİZ’LERİN İDAMLARININ 49. YILI
DENİZ’LERİN İDAMLARININ 49. YILI