İSVEÇ CHP BİRLİĞİ 1. KONGRESİNİ YAPIYOR

Avrupa’daki Türk vatandaşlarına oy kullanma hakkının tanınması ve ilk uygulamanın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yapılmasının ardında Avrupa’da CHP örgütlenmeleri hız kazandı.

İSVEÇ CHP BİRLİĞİ 1.  KONGRESİNİ YAPIYOR
İSVEÇ CHP BİRLİĞİ 1.  KONGRESİNİ YAPIYOR
Bu içerik 6083 kez okundu.

İsveç’te yaşayan CHP’liler Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde parti adına yaşanan olumsuzlukların Haziran ayında yapılacak genel seçimlerde yaşanmaması ve İsveç’te yetişen gençliğinin geleceği açısından İsveç’te İsveç CHP Birliği adında bir oluşuma gitme kararı aldılar.


Bunun için ilk toplantılarını Kasım ayı ortalarında gerçekleştiren İsveç CHP Birliği üyeleri 2015 yılında oluşumu yasallaştırma karar aldılar. Bu amaç doğrultusunda çalışmalarını hızlandıran üyeler 17 Ocak 2015 günü ilk kongrelerini gerçekleştirme tarihi olarak belirlediler.


Bugün (17 Ocak) ABF binasında saat 13.00’de başlayacak kongreye yetmişin üzerinde üye katılacak. Kongrede seçilecek yönetimin yanısıra gelecekteki çalışmalarının ipuçları da ortaya çıkacak.


İsveç Postası olarak edindiğimiz bilgilere göre birden fazla adayın yarışacağı ve Seçim Kurulu’nun Hakan Güner’i aday göstereceği duyumlarını aldık.


İsveç CHP Birliği 1. Kongresine çalışmalarında başarılar diliyor, İsveç’teki CHP’lilere hayırlı uğurlu olsun dileklerimizi sunuyoruz.


İsveç Postası

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ