IRAK BÜYÜLELÇİLİĞİ ÖNÜNDE PROTESTO

İsveç'te yaşayan Türkmenler, Irak'ta öldürülen Türkmenler'i analarak akan kanın artık durmasını, Türkmenler'e yapılan saldırıların son bulmasını istediler.

IRAK BÜYÜLELÇİLİĞİ ÖNÜNDE  PROTESTO
IRAK BÜYÜLELÇİLİĞİ ÖNÜNDE  PROTESTO
Bu içerik 1275 kez okundu.

STOCKHOLM - İsveç Türkmen Cephesi Başkanı Dr. Muhammed Fakhri  "Türkmenler, Irak'ta hedef haline haline getirildi. Türkmen bölgesine yapılan saldırı ve tehditler ile göçe zorlanıyor. Son olaylarda  Irak Türkmen Cephesi Başkan Yardımcısı Ali Haşım Muhtaroğlu, Ahmet Koca ve oğlu şehit oldu.  Yapılan şiddet ve saldılara karşı bu protestomuzu düzenledik, Türk Bölgesinde yaşanan bu olayların son bulması ve  güvenlik zaafiyetine çözüm bulunması konusundaki mektubumuzu Stockholm Irak Büyükelçisi'ne vereceğiz." açıklamalarında bulundu.

 

Irak Büyükelçilik yetkilileri ile görüşen protestocular Irak'ta can güvenliğinin sağlanması ve Türkmen koruma gücünün oluşturulması gibi taleplerin olduğu mektubu teslim ettiler. Yetkililer, protestocuların taleplerini dinledikten sonra almış oldukları mektubu Bağdat'a ileteceklerini ifade ettiler.

 

Büyükelçilik önünde toplanan Türkmenler, "Kerkük Türktür, Türk kalacakr"  "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları atarak dağıldılar.  

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ