İsveçli Ailenin Türkiye Tatili Zehir Oldu

Fritidsresor’la iki haftalığına Alanya Paşa Bay oteline yerleşen İsveçli Sabel ailesinin 4 yaşındaki kızları Alicia karın ağrısıyla hastaneye kaldırıldı. Tedavisi bitmeden İsveç’e dönen aile tedaviye burada devam ediyor.

İsveçli Ailenin Türkiye Tatili Zehir Oldu
İsveçli Ailenin Türkiye Tatili Zehir Oldu
Bu içerik 1741 kez okundu.

İsveç’te Drottning (Kraliçe) Silvia Çocuk Hastanesi’ne yatırılan 4 yaşındaki Alicia’nın yapılan tedavisi sonucu safra kesesi ameliyatla alındı. Bu olaya büytük tepki gösteren aile, “Önce 8 yaşındaki oğlumuz otel havuzunun kenarında kustu ve kusması günboyu devam etti. Arkasından kızımız Alicia rahatsızlandı. Otel doktoru bizi hastaneye yolladı. Orada dört gün kaldık. Alicia’nın bir virus kaptığını söylediler. Alicia dört günboyunca geceleri kan kustu. Bu tatil bize zehir oldu” açıklamasını yaptı.
 

Sabel ailesi daha sonra birçok çocuğun aynı otelde rahatsızlandığını öğrendiğni dile getirerek, “Biz Mayıs ayının sonu ve Haziran ayını ilk haftası oradaydık. Fritidsresor olaya tepki gösterdi ve bir temizlik araştırması yaptırdı ama son olay bunun öyle olmadığını gösteriyor. Bu tür olaylardan kurtulmak bu kadar kolay mı?” sorusunu gündeme taşıdı.
 

Bu durumun ortaya çıkmasından sonra İsveç görsel ve yazılı basını olayı ele alarak manşetlerine taşıdılar. Radyo ve televizyonlar dün birinci haber olarak dinleyicilerine duyurdular. Gazeteler manşet manşet olayı değerlendirdiler.
 

1 500 Kron (yaklaşık, 435 TL) teklif ettiler


Sabel ailesi İsveç’e döndükten sonra Fritidsresor şirketine şikayette bulununarak ödence talep ediyor. Şirket yetkilileri bazı çocukların da hastalandığını ama hastalığın nereden geldiğini bilmediklerini ileri sürerek olayı örtbas etmek istiyor. Aile ise, “Biz otelin dışında bir yere gitmedik. Çocuğumuz otelde hastalandı. Tatilimiz herşeyi içeriyordu. Dışarıda yemek yemediğimiz gibi su bile içmedik. Bütün gün oteldeydik” diyerek, Fritidsresor’un açıklamasına bir anlam veremediklerini belirtiyorlar. Fritidsresor olayı örtbas etmek için aileye 453 Türk Lirası karşılığı armağan kartı teklif ediyor. Aile bu tatil için 4176 TL (14 000 kron) ödediğini belirterek, “Teklifleri çok gülünç ve şaka yaptıklarını sandık” diyorlar.


Türk Turizm Ateşeliği Araştırıyor


İsveç’teki Türk Turizm Ateşeliği olayın çok üzücü olduğunu ve duydukları andan itibaren bakanlık nezdinde iletişime geçtiklerini ve ayrıca Antalya Valiliğinden de konuya ilişkin haber beklediklerini belirttiler. İsveç Postası olarak bu konuya ilişkin Turizm Ateşeliğimizle iletişimimizi sürdüreceğiz.

 

İsveç Postası

Fritidsresor Alanya Paşa Bay Cecilia Sabel Alicia Sabel Alanya Antalya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ