PKK/YPG SÜRYANİ ÇOCUKLARINI ZORLA ASKER YAPIYOR

İsveç başkenti Stockholm’un güneybatısındaki Södertälje Belediyesi sınırları içerisinde yayın yapan Süryani TV, PKK'nın çocuk asker iğrençliğini bir kez daha gün yüzüne serdi. PKK/YPG’nin Suriye’de Süryani çocukları zorla silah altına aldığını, çocuklar ölünce cenazelerini aylarca ailelerine vermediğini, aylar sonra da sözde 'şehit diploması' ile ailelere teslim ettiğini duyurdu.

PKK/YPG SÜRYANİ ÇOCUKLARINI ZORLA ASKER YAPIYOR
PKK/YPG SÜRYANİ ÇOCUKLARINI ZORLA ASKER YAPIYOR Admin
Bu içerik 435 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

PKK/YPG'nin Süryani çocuklarını zorla silah altına alıp cepheye savaşa sürdüğü gerçeği bir kez daha gözler önüne serildi. Daha önce terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı YPG ile alakalı “Süryani azınlıklara etnik temizlik ve asimilasyon yapılıyor” açıklamaları ile gündeme gelen Süryani TV, bu defa YPG’nin Süryani çocukları zorla silahaltına aldığı haberini belgeleriyle yayınladı.

İnternethaber’e göre, terör örgütü YPG’nin zorla silahaltına aldığı 16 yaşındaki Süryani çocuk, örgütün girdiği silahlı çatışmalar sırasında hayatını kaybetti. Terör örgütü, 16 yaşındaki Süryani çocuğun cenazesini, ailesine aylarca teslim etmedi. Ailenin uzun ısrarları sonucunda cenaze, bir sözde “şehitlik belgesi” ile birlikte teslim edildi.

Belge Kürtçe hazırlandı. Dikkat çeken detay ise, belgede çocuğun adının Süryanice adının yer almamasıydı. Terör örgütü, Süryani TV’nin haberine göre “asimilasyon politikası” çerçevesinde, zorla silahaltına aldığı çocuğa Kürtçe isim verdi, kimliğini değiştirdi. Sözde şehitlik belgesinde çocuğun yaşının da 3 yaş büyütüldüğü görüldü. 

Süryani TV haberi, "YPG, bu 16 yaşındaki erkek çocuğu Suriye'de birçok reşit olmayan çocuk gibi askere aldı. Nihayet cenazesi teslim edildiğinde tabutun içinde bu "şehit" diploması vardı, kendisine Kürtçe bir isim verildi ve bir anda 3 yaş daha yaşlandı. YPG izlerini örtmeye çalıştı."  diye duyurdu. 

Suriye’de 500 binden fazla Süryani yaşıyor. Süryanilerin çoğu, terör örgütü PKK/YPG’nin işgal ettiği Kuzeydoğu Suriye’de bulunuyor. İsveç merkezli Süryani TV, YPG’nin Süryani köylerini boşaltarak etnik temizlik yaptığını, Süryanilere asimilasyon uyguladığını ve Süryani çocukları zorla silahaltına alarak ölüme gönderildiğine dair haberler yayınlıyor.

Suriye PKK/YPG çocuk asker süryani süryani çocukları terör örgütü süryani tv isveç Stockholm Södertälje
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ