Stockholm’da Taksim’e Destek (Video)

Cumartesi günü İstanbul Taksim direnişine destek vermek amacıyla sosyal medya üzerinden kendiliğinden gelişen eyleme iki yüze yakın insan katıldı. Destek eylemine katılanlar başbakan Tayyip Erdoğan’ı ve ikitidarını kınadılar.

Stockholm’da Taksim’e Destek (Video)
Stockholm’da Taksim’e Destek (Video)
Bu içerik 2241 kez okundu.

Eyleme destek veren sanatçılardan Burcu – Kudret çifti şarkılarıyla katılımcıları coşturdular, halaylar çekildi. Alanda konuşan kişiler, AKP iktidarının her istediğini halka karşı yapmaya çalışmasını diktatörlere özgü özellikler olarak algıladıklarını dile getirdiler. “Her yer Taksim, her yer direniş”, “Faşizme karşı omuz omuza”, “Tayyip istifa”, “Stockholm yanınızda” sloganlarının sık sık atıldığı görüldü.

 

Alandaki vatandaşlara İsveçlilerde destek vererek, “Türkiye’deki iktidarın ne yapmak istediğini anlamıyoruz. Basından izliyoruz. Bir ülke insanına bu kadar düşmanca hareket edemez. Türkiye diktatorluğe mi gidiyor” biçiminde şaşkınlıklarını ifade ettiler.

 

İsveç’in Stockholm’un dışında, Jönköping, Göteburg, Uppsala kentlerinde de gösteriler vardı. İsveç basınında İstanbul Taksim olayları büyük yer bulmuş, polisin ve iktidarın tutumunu eleştiren yazılar yayınlanmaktadır.

 

İnternet gazetemiz İsveç Postası olayları olanakları ölçüsünde takip etmeye ve sizlere duyurmaya gayret edecektir. Gazete olarak İstanbul Taksim olaylarınında polisin tutumunu şiddetle kınıyoruz.


İsveç postası

 

 

 

 

 

 

 

Taksim Stockholm Gezi Parki Isvec Destek Protesto Video Resim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ