Stockholm’da elçilik önünde eylem

Sosyal medya üzerinden bir araya gelen gençler Türkiye Stockholm Büyükelçiliği önünde oturma eylemi yaptı.

Stockholm’da elçilik önünde eylem
Stockholm’da elçilik önünde eylem
Bu içerik 1671 kez okundu.

Çarşamba günü Taksim Gezi Parkı eylemlerine destek vermek amacıyla Sosyal medya üzerinden bir araya gelen gençler hükümetin politikalarını ve polisin uyguladığı aşırı şiddeti protesto etmek için  elçilik önünde saat 12.00 oturma eylemine başladılar. Oturma eylemi gece saat 21.00 kadar devem etti.
 

Oturma eylemi sürecinde zaman zaman sloganlarda atan gençler, CD çalardan çaldıkları müzikle halaylar da çektiler.
 

Eylemlerin sembolik olduğunu dile getiren gençler, “Ülkemizin içerisine düşürüldüğü durum yürekler acısıdır. Cumhuriyet ve değerleri yok edilmeye, Atatürk unutturulmaya, eğitim sistemimiz din referanslı kalıplaşmaya, hak ve özgürlğükler kendi keyfiliklerine göre düzenlenmeye başladı. Adaleti kendi güdümüne soktu. ABD ve Batı emirleri doğrultusunda Ortadağu’da maceraya sürükleniyoruz. Komşumuz Suriye ile savaşın eşiğindeyiz. Bütün bunlara rağmen iktidar güllük gülistanlık bir ülkeymişiz gibi toz pembe görüntüler çizmeye gayret ediyor. Taksim Gezi Parkı’n arka planında on bir yıllık AKP iktidarın politikalarına duyulan memnuniyetsizlik de yatıyor” diyerek ülkenin geleceğinden duydukları kaygıları da ifade ettiler.
 

Aynı akşam ABF binasında da saat 17.00 de yapılan bir toplantıda olaylar tartışıldı. Toplantı sonucunda Cuma Günü saat 17.00 de Sergel Meydanı’nda protesto eylemi yapılmasına  kararlaştırıldı. Türkiye’de özgürlüklerden, insan haklarından, adaletten yana olan  herkesi protesto gösterisine davet ettiklerini duyurdular.

 

İsveç Postası

Stockholm Stockholm elçilik gösteri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ