Kredi Kartı Harcamalarında Tedbir Almak Gerekiyor

Türkiye'deki bankalar Türkiye’ye tatile gelen vatandaşlarımıza uyarılar yapmaya devam ediyor. Kredi kart bilgilerinin yanlış ellere geçmesi durumunda hiç de iyi olmayan olaylarının yaşandığına dikkat çekiyorlar.

Kredi Kartı Harcamalarında Tedbir Almak Gerekiyor
Kredi Kartı Harcamalarında Tedbir Almak Gerekiyor
Bu içerik 1386 kez okundu.

İsveç'ten Türkiye'ye tatile gidecek vatandaşların dikkatli olması gerektiğine vurgu yapan banka yetkilileri "Yapılan araştırmalarda kredi kartı ile alışverişlerin özellikle tatil zamanı arttığını görüyoruz. Bu nedenle tatile çıkacak vatandaşlarımız tatilleri ve seyahat esnasında kredi kartı kullanımlarında çok dikkatli olmaları. Özellikle kredi kartı kullanımı sonrası aldıklarıları slipleri toplayıp satan kötü niyetli kişi ve çıkar amaçlı bir çok suç örgütü vardır. Bu sliplerden elde edilen bilgilerle uluslararası alışveriş yapılabilmektedir..Bununla da  ilgili olarak otellere, araba kiralama şirketlerine, ulusal ve uluslararası  e_ Commerce yapılan alışverişlerinizde kredi kartınızın bilgilerini vermemeye özen göstermek gerekir" diye belirttiler.
 

 TELEFONLA YAPILAN DOLANDIRICILIĞA DİKKAT

 

Son zamanlarda vatandaşların özellikle telefonla aramak suretiyle kandırılıp kişisel bilgilerinin ele geçirilmesiyla dolandırılma olaylarının arttıgına da dikkat çeken ilgililer şöyle açıklama yaptılar. "Telefon ile arayıp kendilerini banka görevlisi başta olmak üzere çeşitli görevlerde tanıtan ve hesap güncellemesi yapacağız diyerek ya da bir ödül kazandığınızı söylerek kredi kartnumarınız gibi kişisel bilgileriniziş talep edenlere cevap vermeyiniz.Böyle bir durumda telefonu hemen kapatarak durumu 155 Polis İmdat' a bildirin . Unutulmamalıdır ki doğru tedbirler mağduriyeti önler.


Metin Altınışık / İsveç Postası

kredi Kartı Kredi Kartı Harcamaları İsveç Kredi Kartı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ