STOCKHOLM MERKEZİNDE PATLAMA

Stockholm kent merkezinde bulunan Mood Gallerian yakınında saat 18.28 sularında bir patlama meydana geldi. Patlamanın nasıl meydana geldiği konusunda bilgi yok.

STOCKHOLM MERKEZİNDE PATLAMA
STOCKHOLM MERKEZİNDE PATLAMA
Bu içerik 1245 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI


Stockholm kent merkezinde bulunan Mood Gallerian alışveriş merkezinin çok yakınında saat 18.28 dolaylarında bir patlama meydana geldi. Patlamanın türü ve nasıl olduğu henüz bilinmiyor.

Görgü tanıklarına göre polis çevreyi güvenlik şeridine alarak incelemelerde bulunmak üzere hazırlıklar yapıyor. Tanıklara göre patlama çok net bir biçimde duyuluyor. Polis güvenlik şeridini Mäster Samuelsgatan’a kadar uzatmış durumda. Kimi tanıklar patlamanın güçlü olduğunu ve ışık görüldüğünü söylüyorlar. Kimi işyeri sahipleri pencere çerçevelerinin sallandığını  belirtiyorlar. Kimileri de tüm alışveriş merkezinin sallandığını söylüyorlar.

Olay yerine inceleme ekipleri intikal etmiş durumda. Patlamada insan yaralanması yok.

Patlamanın olduğu sırada yakınındaki Norrlandsgatan’da bir arkadaşıyla bulunan ırkçı parti İsveçdemokratları Başkanı Jimmie Åkesson twitter hesabından “Gerçek bir patlama. Yeterli şekilde duman yükseldi ve Norrlandsgatan’a kadar ulaştı” diye yazarak olayı yorumluyor.

Son günlerde okullara yönelik bomba ihbarları gelmeye başlamıştı. Stockholm’un 300 km Batısında bulunan Örebro Üniversitesi bomba ihbarı üzerine iki gün kapalı kalmıştı.

stockholm mood gallerian patlama bomba jimmie akesson
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ