MALMÖ’DE BOMBA SESLERİ

Malmö’nün göçmenlerin yoğun olarak oturduğu Rosengård semtinde bir seyahat acentesi önünde 18.32 dolaylarında bir patlama meydana geldi. Bu patlamanın ardından kısa bir süre sonra aynı bölgede ikinci bir patlama sesi duyuldu.

MALMÖ’DE  BOMBA SESLERİ
MALMÖ’DE  BOMBA SESLERİ
Bu içerik 1246 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’in güneyde bulunan üçüncü büyük kenti Malmö’de arka arkaya patlama sesleri duyuldu. Bomba uzmanlarının çağrıldığı patlamaların nedeni ne nasık olduğu konusunda henüz bir bilgi yok. Malmö’deki patlamalar göçmenlerin yoğun olarak oturduğu ve getto olarak adlandırılan Rosengård semtinde meydana geldi.

ilk patlama 18.32 dolaylarında bir seyahat acentesinin önünde meydana geldi. Acentanın çamları kırıldı, kapı ve pencere çerçeveleri zarar gördü. İkinci patlama yine aynı bölge meydana geldi. Görgü tanıklarına göre patlama çok şiddetliydi.

Bölge polis yetkilileri olayı tam olarak açıklayamazken bölgeye bomba uzmanlarının çağrıldığını belirttiler. Aynı zamanda olay yerine çağrılan seyahat acentası sahibinin bilgisine başvurulacak. Patlama anında acenta içerisinde çalışan olmadığı için yaralanma durumu yok.

Son günlerde gerek Stockholm’da gerekse Malmö’de polis ve ambülanslara taşlı saldırılar gündeme gelmişti. Bu tür saldırıların nedeni henüz tesbit edilemedi.

malmö
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ