AKP’Lİ YAZARDAN KEMAL SUNAL FİLMLERİNE HAKSIZ ELEŞTİRİ

Yandaş basının AKP’li yazarı Cemile Bayraktar, aramızdan ayrılmış olan sanatçı Kemal Sunal yönelik, “Bu ülkeye zihinsel anlamda yapılmış büyük bir kötülük. Bu filmler resmen insan zekasına hakaret” diye hakarete varan bir yazı sosyal medyada paylaştı.

AKP’Lİ YAZARDAN KEMAL SUNAL FİLMLERİNE HAKSIZ ELEŞTİRİ
AKP’Lİ YAZARDAN KEMAL SUNAL FİLMLERİNE HAKSIZ ELEŞTİRİ
Bu içerik 916 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI


Kemal Sunal uzun bir mücadeleden sonra Türk sinemasında kendine önemli bir yer edinmiş bir sanatçımız. Filmleri mizah, ironi, taşlama, toplumsal ve sosyal eleştiri üzerine oturtulmuş filmlerdir. Her ne kadar güldürü ögesi ön planda görülse de, filmlerin arka planında mükemmel eleştiriler yatar. Bu eleştiriler toplumumuzun genel durumunu ortaya koyması açısından çok önemli bir rol oynar.

Bir ara yandaş Yeni Şafak gazetesinde de köşe yazarlığı yapan Bayraktar, sosyal medya hesabından hızını alamayarak Sunal’ın filmlerine nefret kusuyor. Bayraktar, “Çünkü alternatifi yoktu. Yoksa birkaçı hariç çok iyi yapımlar değiller. Sunal elbette bizim markamız,değerli, rahmet olsun ancak bu ülkeye zihinsel anlamda yapılmış büyük bir kötülük. Bu filmler resmen insanın zekâsına hakaret. Linç için hazırım ama doğrusu bu, beğenmeseniz de” ifadelerine yer verdi.

Yandaş yazar Cemile Bayraktar’a oğul Ali Sunal’dan yanıt gecikmedi. Ali Sunal Twitter hesabından, “Cemile Bayraktar babamın filmlerini beğenmiyormuş olabilir, çok da önemli değil. Ama bu filmlerin kötü olduğunu, halka hakaret olduğunu belirtecek bilgisi nereden acaba? Neyse ya o da hiç önemli değil #KemalSunal sırtını halka dayamış harika bir insandır tek gerçek bu” görüşünü paylaştı.

Kemal Sunal filmlerinin hangisini ele alıp toplumsal eleştiri açısından incelerseniz sonuçta Türkiye gerçeğine ulaşırsınız. Hazine ve Maliye Bakanı Damat Berat Albayrak, ”Cumhurbaşkanımız Mars’a dört şeritli yol yaptı, derseniz; buna halkımız inanır” dedi. Türkiye bu durumdayken, toplumsal eleştirinin ana damarlarını ortaya koymuş olursunuz. Bir yarışmada üniversite mezunu ”Çin Seddi”nin hangi ülkede olduğunu bilmekte oldukça zorlanıyor ve jokerlerle bunu biliyorsa, eleştiri filmlerinin önemi ortaya çıkar. Siyaset arenamız ise her gün bir eleştiri film çekilse bile, yetersiz kalacak bir konuma sahiptir.

Sayın Cemile Bayraktar, sanatçı Kemal Sunal’ı eleştireceği yerde; ”Türkiye’deki akıl tutulması’nın geldiği noktayı ele alıp eleştirseydi, ülkemiz adına çok önemli bir sorumluluğu yerine getirmiş olurdu.

Cemile Bayraktar Kemal Sunal Film Ali Sunal hakaret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI