MİKAİL YÜKSEL MERKEZ PARTİSİ’NDEN İHRAÇ EDİLDİ

Merkez Partisi (Centerpartiet) Göteborg kentinden ikinci sıradan milletvekili adayı olan Mikail Yüksel seçime günler kala partisinden ihraç edildi. Gerekçe olarak MHP İsveç örgütüyle yakın ilişkisi olduğu gösterildi.

MİKAİL YÜKSEL MERKEZ PARTİSİ’NDEN İHRAÇ EDİLDİ
MİKAİL YÜKSEL MERKEZ PARTİSİ’NDEN İHRAÇ EDİLDİ
Bu içerik 1515 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Merkez Partisinin çalışkan ve başarılı kişisi olarak ön plana çıkan Mikail Yüksel gerek parti içinden gerekse parti dışından Türk karşıtlarınca sürdürülen gizli ya da açık propagandaya kurban edildi. Merkez Partisi Çarşamba öğleden sonra aldığı bir kararla Yüksel’i partiden çıkardı. Bundan sonraki gelişmelerin ne yönde ortaya çıkacağı pek bilinmiyor.

Mikail Yüksel 9 Eylül’de yapılacak İsveç swçimlerinde Göteborg’dan partş başkanı Annie Lööf’ten sonra 2’nci sırada bulunuyordu. Bu durumda Seçim Kurumu nasıl bir yol izleyecek merak konusu oldu. Seçimlere 17 gün kala ve erken oy verme işleminin başlamış olması Mikail Yüksel’in yerine yeni bir adayı kabul edecek mi, bilinmiyor. Mikail adaylığının devam ettiğini ve seçilmesi durumunda milletvekili olacağını savunuyor.

Mikail Yüksel’in partiden ihraç edilmesini Kürt ve Süryani ırkçı ve “soykırım tüccarları”nın propagandasının etkili olduğu görülüyor. Sözde gazeteci ve Kürt ırkçısı ve aynı zamanda bir Türk ve Türkiye düşmanı olan Kurdo Baksı’nın öne çıkan her Türk insanına çamur atma, birşeylerle damgalama propagandası kimi çevrelerce itibar görüyor. En büyük silahı olan “sahte Ermeni soykırımı”na sarılıyor.

Merkez Partisi Sekreteri Michael Arthursson, “Mikail, bizden ülkücü hareketle önceden çok yakın bağı olduğunu gizledi. Dün ilişkisinin olduğuna dair bilgilere sahip olduk” değerlendirmesini yapıyor.

Mikail Yüksel ise Facebook üzerinden yaptığı açıklamasında, “Ailemin MHP’li olduğunu söyledim” diye yazıyor. Kendisine tuzak kurulduğunu ileri sürüyor.


Mikail Yüksel'e destek için oy ver ve seçim listesindeki adının yanını işaretle...

İsveç Merkez Partisi Mikail Yüksel milletvekili aday ihraç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI