HUDDİNGE’DE SJÖDAL LİSESİ YANINDA BİR GENÇ KURŞUNLANDI

Stockholm’un güney semtlerinden olan Huddinge’de Sjödal Lisesi garajdan çıkan bir genç bacaklarından kurşunlandı. Bacaklarına 4 – 5 kurşun isabet eden genç ambulans helikopterle hastaneye kaldırıldı. Yaralı gencin hayati tehlikesi bulunmuyor.

HUDDİNGE’DE SJÖDAL LİSESİ YANINDA BİR GENÇ KURŞUNLANDI
HUDDİNGE’DE SJÖDAL LİSESİ YANINDA BİR GENÇ KURŞUNLANDI
Bu içerik 469 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 


Bugün saat 14.00 dolaylarında Sjödal Lisesi yanında bulunan bir garajdan çıkan bir gence bir başka arabadan inen bir kişi kurşun yağdırdı. Gence kurşun yağdıranların birden fazla ve maskeli oldukları bildiriliyor. Kurşunların gencin bacaklarına isbet ettiği ve helikopter ambulansla hastaneye kaldırıldığı belirtiliyor.

Olaya yakından tanık olan bir kişi polise, “Bir genç bir arabadan çıktı ve bir başka gence 4 -5 el ateş etti. Saldırganlar maskeli ve mavi bir volvo marka arabayala kaçtılar. Olay çok hızlı oldu, bitti” açıklamasında bulunuyor. Polis kurşunlamanın garajın dışında ya da içinde olabileceğini ima ediyor.

Olay yerine  çok sayıda polis sevk edildi. Polis gerekli çalışmaları ve teknik incelemelerini sürdürüyor. Hastaneye kaldırılan gencin bilincinin yerinde olduğu polisçe ifade ediliyor. Polis olaya ilişkin herhangi bir açıklama yapmaktan kaçınıyor.

Kurşunlanan gencin lise öğrencisi olup olmadığı konusunda da polisten açıklama yapılmıyor. Görgü tanıkları arabada 4 ya da 5 kişi olabileceğini ama bunların hepsinin maskeli olduklarını ifade ediyorlar.Bir görgü tanığı, “Bu tür olaya tanık olanlar genellikle baygınlık geçirmeye ramak kalır. Ben ilk elde şaka olarak değerlendirdim. Fakat, gerçek olduğunu anladığım anda oradan kaçarak uzaklaştım” diyor.

Polis olayı, adam öldürmeye teşebbüs olarak değil, ağır şiddet kategorisinden değerlendiriyor. Polis henüz şüpheliler konusunda bilgi vermediği gibi yakalanan kişi ya da kişiler olmadığını belirtiyor.

Stockholm Huddinge Sjödal Lisesi kurşunlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI