HUDDİNGE FLEMİNGSBERG’DE PATLAMA

Bu gece yarısından sonra Stockholm’un güney semtlerinden olan Huddinge belediye sınırları içerisinde olan Flemıngsberg’de saat 01.00 dolaylarında şiddetli bir patlama meydana geldi. Olayda maddi hasar meydana gelirken ölen ya da yaralanan yok.

HUDDİNGE FLEMİNGSBERG’DE PATLAMA
HUDDİNGE FLEMİNGSBERG’DE PATLAMA
Bu içerik 775 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 


Huddinge’nin batısında bulunan ve göçmenlerin yoğunlukla oturdukları Flemingsberg semtinde gece yarısı meydana gelen şiddetli patlamada yaralanan ya da ölen yok. Olay yerine çok sayıda polis intikal ederken semt sakinlerinden evlerinden çıkmamaları önerildi. Bölgeye gelen bomba teknik elemanları olay yerinde ve çevrede araştırmalarını sürdürüyorlar.

Bölgede yapılan aramalarda saat 10.30 dolaylarında ikinci şüpheli bir nesneye rastlandı. Polis geniş çaplı güvenlik önlemleri alırken bölge sakinlerinin evlerinden çıkmalarına da izin verilmiyor.

Patlamanın açık alanda gerçekleşmesi ve gerçekleştirenler hakkında henüz ipuçlarına ulaşılamadığı bildiriliyor. Patlamanın yakınında oturan bir görgü tanığı çok şiddetli bir patlamaydı ve kaçan iki genç gördüm” ifadelerini kullanıyor. Bir başka tanık da, “Şiddetli bir patlama sesi duydum ve yakınındaki evlerin titrediğini hissettim” diyor.

Yeni bir şüpheli nesnenin bulunması üzerine polis ve bomba uzmanları bölgede aramalarını titizlikle sürdürmeye başladılar. Bölgeye arabaların girmesine izin verilmiyor. Bir polis yetkilisi basına çalışmanın akşama kadar devam edebileceğini belirtiyor.

Dün de Huddinge’de Sjödal Lisesi yakınında öğleden sonra bir genç kurşunlanmış ve bir şüpheli yakalanarak sorguya alınmıştı.

Stockholm Huddinge Flemingsberg bomba patlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI