70 OYLA MİLLETVEKİLLİĞİNİ KAÇIRDI!

Östergötland ilinde Center partili başarılı belediye politikacısı ve 2. sıra milletvekili adayı Muharrem Demirok ile Center Partisi gençlik örgütü başkanı ve 1. sıra adayı Magnus Ek, partinin ilde çıkardığı tek milletvekilliğini almak için dün ve bugün sabahtan beri kıyasıya yarıştılar.

70 OYLA MİLLETVEKİLLİĞİNİ KAÇIRDI!
70 OYLA MİLLETVEKİLLİĞİNİ KAÇIRDI!
Bu içerik 815 kez okundu.

TANER YILDIZ / İSVEÇ POSTASI


Seçilmesi için 1.243 oy ve tam yüzde 5 oy alması gerekiyordu.. 1.174 oy ve % 4,68 oranda kaldı. Son 50 sandığa kadar yüzde 5 barajının hemen üstünde seyreden Muharrem Demirok’un tercihli oyları daha sonra barajın kılpayı altında seyretmeye başladı. 

Tüm sandıklar sayıldıktan sonra açıklanan sonuca göre Muharrem Demirok sadece 70 tercihli oy eksiğiyle milletvekilliğini kaçırdı. 

Partinin çıkardığı tek milletvekili baştan beri rakibi olan ve tercih oylarına ihtiyacı olmayan 1. sıra adaylı ve partinin gençlik örgütü başkanı Magnus Ek’in oldu. Magnus Ek 1.131 oy (% 4.51) aldı. 

Muharrem Demirok’un işini çok zorlaştıran ise partisinin bu seçimde aldığı oyu 8 bin daha artırmış olmasıydı. Eğer parti çoğu yerde olduğu gibi sadece önceki seçimdeki oyunu korusaydı Muharrem’in tek milletvekilliğini alması için 873 tercihli oy yetecekti.

Muharrem Demirok partisinde sevilen, güçlü bir yer edinen ve parlak geleceği önünde duran; bilgili, birikimli, yüksek eğitimli ve verimli bir politikacıdır. Gelecekte de İsveç’e şimdiye kadar yaptığından daha fazla katkı yapacaktır. 


Muharrem Demirok artık İsveçli seçmenlerinin ve bizlerin gönüllerinin milletvekilidir! 

 

İsveç seçim Muharrem Demirok milletvekili tercihli oy Östergötland
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI