İŞ MAKİNESİYLE SOYGUN

Stockholm’un güney semti olan Skarpnäck’te gece 03.40 dolaylarında yükleme iş makinesiyle marka iş elbiseleri satan bir depoya soygun gerçekleştirildi.

İŞ MAKİNESİYLE SOYGUN
İŞ MAKİNESİYLE SOYGUN
Bu içerik 712 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 


Soygun dilinde kapıp kaçmak anlamına gelen “Smash and grab” yöntemiyle marka meslek elbiseleri satan bir işletmenin Skarpnäck’teki deposuna yükleme iş makinesiyle soygun gerçekleştirildi. İşletmenin ayrıca Göteborg ve Malmö’de de mağazaları bulunuyor.

Polise alamın ulaşmasından 6 dakika içerisinde olay yerine gelen polis iş makinesiyle işletmenin kapısına saldırı düzenlendiğini ve kapıyla birlikte üşteki blokun çöktüğü belirterek kimseyle karşılaşmadıkları, polis köpekleriyle yapılan arama tarama çalışmasının da bir sonuç vermediğini ifade ediyorlar.

Olay yerine sabah gelen teknik elemanlar çalışmalarını sürdürüyorlar. Polis depodan mal çalınıp çalınmadğının henüz belli olmadığı gibi şüpheliler konusunda da kuşkulanılan yok açıklamasısnı yapıyor.

Mullbeck AB adındaki işletme kurduğu ABCD mağaza zinciriyle marka iş ve meslek çamaşırları satıyor. Polis depodan mal çalındığının tahmin edildiğini belirtiyor. Polis deponun yakınında kenara çekilmiş bir arabanın durduğunu ve muhtemelen soygunda kullanımış olabileceğinden kuşkulandıklarını da ifade ediyorlar.

İsveç’in çeşitli yerlerinde bu tür soygunlara yılda birçok kez rastlanıyor. Telefon butikleri, altıncılar ve depo olarak kullanılan yerler soyguncuların hedefi oluyor.

Stockholm Skarpnäck soygun Mullbeck AB işmakinesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI