ULF KRİSTERSSON İLE STEFAN LÖFVEN GÖRÜŞTÜLER

Bugün isveç’te hükümeti kurmakla görevlendirilen Ilımşlı Muhafazakar Parti Başkanı Ulf Kristersson, Sosyaldemokrat İşçi Partisi Başkanı ve Başbakan Stefan Löfven ile kendi isteği üzerine bir görüşme gerçekleştirdiler.

ULF KRİSTERSSON İLE STEFAN LÖFVEN GÖRÜŞTÜLER
ULF KRİSTERSSON İLE STEFAN LÖFVEN GÖRÜŞTÜLER
Bu içerik 613 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 


Parti sekreteri Cherine Khalil görüşmeye ilişkin, “Ulf Kristersson hükümet kurma çalışmaları çerçevesinde hoşgörü anlayışıyla Stefan Löfven ile biraraya geldiler” bilgisini verdi. İki liderin görüşmedeki konuşmalarına dair açıklama yapılmadı.


Ulf Kristersson geçen Salı günü Meclis Başkanı Andreas Norlen’den hükümeti kurma görevi almıştı. Bu görevin gereği olarak ilk önce sağ blok içinde görüşmeler yapmış ama fazla bir ilerleme kaydedememişti. Irkçı parti İsveç Demokratlarıyla ya da onların desteğiyle bir azınlık hükümetine pek sıcak bakmadığı östü kaplı basına sızdırılan haber arasında bulunuyor.

Kristersson, bugün hükümet kurma çalışmalarına başbakanlık görevini sürdüren Sosyaldemokrat parti başkanı Stefan Löfven ile mecliste bir görüşme gerçekleştirdi.

Aftonbladet’e yazılı bir açıklama yapan parti sekreteri Cherine Khalil, “Görevi alma sonrası doğal olarak önce kendi içinde sağ blok parti liderleriyle bir araya geldi. Onlarla hükümet kurmaya ilişkin bilgi alışverişinde bulundu. Bu çerçevede Sosyaldemokrat parti lideriyle de mecliste görüştü. Kristersson bundan sonra tekrar sağ blok lideriyle bir araya gelecek ve Stefan Löfven ile olan görüşmesini değerlendirecek ve hükümet kurma çalışmalarına devam edecektir” görüşlerine yer verdi.

Ulf Kristersson ile Stefan Löfven’in görüşmelerinin ardından ikili ortak bir hükümet mi, kuracaklar yorumları yapıldı.

İsveç Ulf Kristersson Stefan Löfven görüşme hükümet kurma meclis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI