MALMÖ’DE BÜYÜK PATLAMA

İsveç’in güney’deki üçüncü büyük Malmö kenti’nin Rosengård semtinde bir lokantaya konan bomba güçlü bir gürültüyle patladı. Patlama kentin büyük bir bölümünde duyuldu. Olayda ölen ya da yaralanan kimse yok.

MALMÖ’DE BÜYÜK PATLAMA
MALMÖ’DE BÜYÜK PATLAMA
Bu içerik 881 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI 


Malmö ve özellikle Rosengård semti sık sık patlama ve öldürme olaylarının yaşandığı bölgelerin başında geliyor. Semt halkının büyük bir çoğunluğnu göçmen vatandaşlar oluşturuyor. Bu tür bölgelerde kriminel olayların büyük oranda ortaya çıktığını görüyoruz.

Olay gece yarınına dakikalar kala meydan geldi. Polis, patlamanın ardından çok fazla telefon aldıklarını belirtiyor. Lokantaya bombayı kim ya da kimlerin ne amaçla yerleştirdikleri henüz bilinmiyor. Olayın arkasında çetelerin mı, yoksa herhangi bir anlaşmazlığın mı, bulunduğu araştırmalar neticesinde ortaya çıkacak.

Patlamanın lokantanın arka kısmında önemli ölçüde hasara yol açtığı ve binanın büyük bir kısmının çöktüğü belirtiliyor. Olay yerine ulusal bomba uzmanları çağrılmış durumda ve incelemeler sürdürülüyor.

Olay yerinde bulunan Aftonbladet’in yazdığına göre fotoğrafçısı Mikael Nilsson patlama sonucu binadan kopan parçaların 20 ile 30 metrelik alana yayıldığını belirtiyor. Polis olayın insan kaybına ve yaralanmasına yol açmadığını ve bunun sevindirici olduğunu ifade ediyor.

Polis olayın kamu malına zarar vermek ve halkı paniğe sevk etmek ceza maddelerinden işlem başlatılacağını açıkladı.

İsveç Malmö Patlama bomba Rosengård
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ