IRKÇI POLİTİKACIDAN NEFRET PAYLAŞIMI

Irkçı İsveç Demokratları’nın belediye Meclis üyesi olan Erik Wennerström Stefan Löfven’in Başbakan olarak seçilmesinden sonra Twitter hesabından nefret fotoğrafları paylaştı. Fotoğrafların birinde öldürülen eski Başbakan Olof Palme’nin katil zanlısı olarak gösterilen Christer Pettersson’un resmi Löfven’in resminin yanına kopyalayarak “Christer Pettersson nerdesin, İsveç’in sana gereksinmesi var” diye yazdı. Bugün partiyi bıraktığı açıklandı.

IRKÇI POLİTİKACIDAN NEFRET PAYLAŞIMI
IRKÇI POLİTİKACIDAN NEFRET PAYLAŞIMI Admin
Bu içerik 304 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Irkçı parti İsveç Demokratları’nın toplum karşı kinleri, nefretleri bir türlü son bulmuyor. Irkçı parti yabancı düşmanlığı, İslam karşıtlığı ile oldukça iyi tanınan bir parti konumunda. Sağ kanattan göçmenlere ve İslama karşı olanların oyunu da almayı başaran parti 9 Eylül 2018 seçimlerinde 17,6 oy yüzdesiyle çıkan parti aynı zamanda 2018’in son anketlerinde oylarını 19,2 çıkardığı görülüyor.

Güney bölgelerinden Torsby’de Belediye Meclisi üyesi olan Erik Wennerström geçen Cuma günü Stefan Löfven’in mecliste başbakan seçilmesinin ardından Cumartesi günü Twitter hesabından Stefan Löfven’in yanına  Olof Palme’nin katil zanlısı olarak gösterilen Christer Petterson’un fotoğrafını yapıştırarak, “Christer Pettersson neredesin, İsveç’in sana gereksinmesi  var” diye yazarak sosyal medyada paylaştı.

Bu tür paylaşımın anlamının Stefan Löfven’in öldürülmesi gerektiği biçiminde yorumlamak paylaşımın özüne aykırı düşmez. Wennerström’ün paylaşımının  büyük tepki alması üzerine kendisini “ironi” yaptım biçiminde ve “Stefan Löfven’den nefret ediyorum ama ölmesini arzu etmem. Fakat derhal istifa etmelidir” diye yazarak savunması da olayın ne kadar absürt olduğunu gösteriyor.

İsveç İsveç Demokratları Erik Wennerström Nefret Twitter paylaşım Stefan Löfven Christer Pettersson Olof Palme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
ATATÜRK STOCKHOLM VE MALMÖ’DE ANILDI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI
İSVEÇ ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ CUMHURİYETİ’N 95’İNCİ YILINI COŞKUYLA KUTLADI