SAHTE TÜRK PASAPORTLARI İSVEÇ POLİSİNİ ZORDA BIRAKIYOR

İsveç Televizyonu SVT’nin haberine göre çok özel bir biçimde sahtesi yapılan Türkiye Cumhuriyeti pasaportları İsveç polisini çok zor durumda bırakıyor. Polis çok sıkı bir biçimde gümrük kapılarında Türk pasaportlarını inceliyor.

SAHTE TÜRK PASAPORTLARI İSVEÇ POLİSİNİ ZORDA BIRAKIYOR
SAHTE TÜRK PASAPORTLARI İSVEÇ POLİSİNİ ZORDA BIRAKIYOR Admin
Bu içerik 1541 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Televizyonu SVT’nin haberine göre Türk pasaportlarının özel bir teknikle mükemmel bir biçimde sahtesi yapılıyor. Gümrük kapılarınında Türk pasaportları çok ciddi ve sıkı bir kontroldan geçitriliyor. Konuyla iligili olarak Göçmen Kurumu ve Vergi Dairesi de olaydan haberdar edilmiş durumda.

SVT’ye göre sonbahardan bu yana 400 kadar Türk pasaportu özel olarak incelenmek üzere gerekli yerlere yollanmış durumda. Göçmen Dairesi özel incelemeye yolladığı pasaport konusunda bilgi vermiyor. Fakat sahte pasaportlar hakkında polise suç duyurusunda bulunduğu belirtiliyor. Ayrıca kurum Göteborg İdare Mahkemesine yolladığı e-post iletisinde, “Türk pasaportları, mahkemenin oturma izni vermeyi düşündüğü durumlarda incelenmelidir” deniliyor.

Sahte pasaportların Arnavutlukta yapıldığı başka ülkeler içinde ‘Seyahat Belgeleri’ düzenlendiği belirtiliyor. Örneğin İngiltere için 117 bin İsveç kronu, Amerika ve Kanada için 200 bin İsveç kronu gibi paralar alındığı ifade ediliyor.

İsveç Türk Pasaportu sahte Aravutluk SVT İsveç Televizyonu Göçmen Kurumu Vergi Dairesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ