İSVEÇ BANKASI’NIN KARA PARA AKLAMA SKANDALI

İsveç’in eski bankalarından olan Swedbank, Baltık Devletleri’ndeki şubeleri aracılığıyla yüksek meblağlarda para akladığı İsveç Televizyonu tarafından iddia edildi.” SVT Görevimiz Araştırma” adlı programda 40 milyar İsveç Kronu akladığı belirtiliyor.

İSVEÇ BANKASI’NIN KARA PARA AKLAMA SKANDALI
İSVEÇ BANKASI’NIN KARA PARA AKLAMA SKANDALI  Admin
Bu içerik 1483 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

“SVT Görevimiz Araştırma” grubunun yaptığı incelemelerde bankanın yıllarca bir skandal olarak kabul edilen “kara para aklama” işini gerçekleştirdiği iddia edildi. SVT’de yolsuzluklar konusunda uzman olan Louise Brown, “Bu çok büyük ve önemli bir skandal” olarak nitelendiriyor. Ayrıca para aklama işine Danimarka Bankası olan Danske Bank’ın karıştığı ilave ediliyor.

Televizyonun programın yayınlanmasından sonra borsada banka hisselerinin yüzde 6’nın üzerinde bir değer kaybettiği basına yansıyan haberler arasında bulunuyor. Bankanın hisse senedlerinin 12 kron dolaylarına indiği belirtiliyor.

Kara para aklama işinin 2007 ile 2015 yılları arasında gerçekleştiği ve 50 müşteriyi kapsadığı ifade ediliyor. Estonya ve Letonya’daki şubeler aracılığıyla gerçekleştirildiği vurgulanıyor.

İsveç Swedbank Kara para aklama SVT İsveç Televizyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ