MALMÖ TÜRK KÜLTÜR FESTİVALİ COŞKU DOLUYDU

Bu yıl 11’incisi düzenlenen Malmö Türk Kültür Festivali havanın soğuk ve yağmurlu olmasına kariın çok güzel geçti. Sahneye çıkan minikler ve ses sanatçıları Halk Parkı’nı sesleri ve müzikleriyle çınlattılar.

MALMÖ TÜRK KÜLTÜR FESTİVALİ COŞKU DOLUYDU
MALMÖ TÜRK KÜLTÜR FESTİVALİ COŞKU DOLUYDU Admin
Bu içerik 1273 kez okundu.

 

 İSVEÇ POSTASI

MUST’ın organizasyonu altında düzenlenen 11’inci Malmö Kültür Festivali Komitesi Başkanı Bilal Karabudak’ın açılış konuşmasından önce saygı duruşu ve Türk, İsveç Ulusal Marşları çalındı. Karabudak konuşmasında festivalinin kısa tarihine ve önemine değindi, festivale destek verenlere ve sponsorlarına teşekkür etti.

                                                       Saygı duruşu ve Ulusal Marşımız 

 Bu yılki festivale havanın soğuk biraz da yağmurlu olması damgasını vurdu. Saat 15.00 ten sonra açan hava ve parlayan güneş insanları müziğin ritmiyle sarıp sarmalasa da katılım arzu edilen sayıya ulaşmadı.

Programın sunuculuğunu Kasım Alper Özdemir ve DJ’liği ise Timur Sakka yaptı. Özdemir hem programın akışının çok iyi bir biçimde yürümesini sağlarken, espirileriyle, araya sıkıştırdığı güzel şiirlerle katılımcılara soğuk havayı hissettirmedi. Küçük çocukların hep bir ağızdan okudukları İzmir Marşı izleyicileri hem heyecanlandırdı hem de hüzünlendirdi.

                                                                             Cihan Kılıç

Festival alanına kurulan yemek, hediyelik eşya, yüz boyama, el ve yüz nakış işleme standları festivale renk kattılar. Alan kurulan zıplama yastığı çocukları oldukça eğlendirdi.

DJ Timur Sakka aralarda sunduğu hareketli müziklerle dans eden insanlar hem eğlendiler hem de ısındılar. Sahneye çıkan Faruk K. söylediği güncel hareketli pop şarkılarıyla, kendine özgü hareketleriyle dinleyicileri coşturdu, bol bol alkış aldı.Havanın saat 15.00’ten sonra açması katılımcı sayısını artırdı. Sahneye gelen Aynur Aydın, sahneyi oldukça güzel kullandı. Kendine has ses tonu, dansları ve hareketleriyle bir anda festivalin coşkusu doruk noktasına ulaştı. Kendisiyle konuştuğumuz sanatçı, “Malmö ve bu festivalde bulunmaktan çok mutlu oldum. Hava katılımı etkiledi ama çok güzel bir festival oldu” ifadelerini kullandı.

                                                             Sanatçı Aynur Aydın 

Festivalin sonunda destek veren, katkı koyan kişilere anı plaketleri verildi.

        Araştırmacı yazar İlknur Güntürkün Kalıpçı, Macide Akay, Mustafa Sönmez ve Bilal Karabudak 

                                         Festivalin sunuculuğunu üstlenen Kasım Alper Özdemir                                                                DJ Timur Sakka                                     İsveç Atatürkçü Düşünce Derneği standı

                                                              Seynur Ymer

                              İnci Gicvan, Vasvie Issa, Meryem Alieva ve Aysel Uyuyan

Malmö Türk Kültür Festivali Bilal Karabudak MUST Faruk K Aynur Aydın Kasım Alper Özdemir Timur Sakka
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ