İSVEÇ’TE AVRUPA PARLAMENTOSU SEÇİMİ SAKİN DEVAM EDİYOR

İsveç halkı Avrupa Parlamentosu’na göndereceği 22 ismi belirlemek için bugün sandık başına gitti. Sabah saat 08.00’de başlayan oy verme işlemi akşam 21.00’e kadar devam edecek. Seçime katılımın düşük olması bekleniyor.

İSVEÇ’TE AVRUPA PARLAMENTOSU SEÇİMİ SAKİN DEVAM EDİYOR
İSVEÇ’TE AVRUPA PARLAMENTOSU SEÇİMİ SAKİN DEVAM EDİYOR Admin
Bu içerik 475 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç oldukça sakin bir seçim günü yaşıyor. Seçim öncesi partiler ve adaylar genellikle tv ve gazeteler kanalıyla seçmenlerine seslendiler. Meydan toplantıları çok cılız kaldı. Avrupa Birliği seçimlerinin ana temasına dünya iklimi damgasını vurdu. İkinci sırayı göç dalgası oluşturdu. İsveç demokrasisinin de merçek altına alındığı görüldü.

Irkçılık karşıtı partiler Avrupa’da artan ırkçılığa dikkat çekmeye özen gösterdiler ama İsveç’te artan bir ırkçılık her geçen gün kendini hissettiriyor. Irkçı parti İsveç Demokratlarının yüzde 17’nin üzerinde bir oy potansiyeline sahip olduğu anketler yoluyla anlaşılıyor.

Sosyal demokratlar seçim sürecinde fazla başarılı oldukları söylenemez ve oylarında bir düşüş yaşanıyor. Hıristiyan Demokratlar da oylarını artıran partiler arasında yer alıyor. Hıristiyan Demokratların lideri Ebba Bush Thor en popüler parti başkanı konumunda bulunuyor. Sol Parti de düşüş var. Yeşiller Avrupa Parlamentosu oylarını koruyacak gibi görünüyor. Ilımlı Muhafazarkar Parti ise umduğunu bulmayacak bir oy oranına sahipler. Merkez ve Liberal partilerde fazla bir değişiklik olmayacak...

İsveç seçim Avrupa Parlamentosu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ